Skoda 13. Kez Tour de France’a Sponsurluk Yapıyor

Skoda, dünyaca ünlü bisiklet organizasyonu Tour de France yarışına destek vermeye devam ediyor. Markanın kurucuları Laurin & Klement, 121 yıl önce bisiklet üretmeye başlamıştı ve Skoda bugün de bisiklete büyük bir önem veriyor. Markanın bisiklet sponsorluklarının en dikkat çekici olanı dünyanın en zorlu ve en ünlü bisiklet yarışı Tour de France, aynı zamanda tüm dünyadan birçok izleyiciyi de kendisine çekmeyi başarıyor.

Skoda markası 2004 yılından beri Tour de France’a hem resmi hem de resmi araç sponsoru olmaya devam ediyor. 2016 yarışı ise, Skoda’nın organizasyonu desteklemesinin 13. yılı oldu.

Markanın ürün yelpazesinin en üstünde yer alan Skoda Superb modeli, Tur boyunca Paris’e giden bisikletçileri destekleyecek.  Skoda dünyanın en ünlü organizasyonuna 250 araç gönderdi. Ayrıca organizasyonun kalbinde yer alan Skoda, Kırmızı Otomobil olarak adlandırılan Superb ile en önde yer alıyor. Superb’in ikinci sıra koltuklarından da açılabilen panoramik tavanı sayesinde Tur Direktörü Christian Prudhomme ayağa kalkarak her etabın başlangıcındaki peloton için en iyi görüş açısına sahip oluyor.

Bununla birlikte Skoda bir kez daha en hızlı bisikletçiye verilen Yeşil Mayo’nun da sponsoru olmaya devam ediyor.

30 milyon kilometrelik destek

24 Temmuz’a kadar devam edecek, 103. Tour de France yarışında bisikletçiler 21 etap boyunca 3519 km kat edecekler. Skoda ise 250 aracıyla 2.8 milyon kilometre yol yapacak. 2004’ten beri sponsor olan Skoda ise toplamda Tour de France’da 30 milyonun üzerinde yol tamamlamış olacak.

Skoda’nın bisiklet ailesi

Skoda, Tour de France ruhuna uygun şekilde “Bisiklet Ailesi ile Tanışın” kampanyasını başlattı. Dünyanın en popüler ve geniş kullanıma sahip seyahat araçlarından biri olan bisiklet, 4 milyar civarında insan tarafından düzenli olarak kullanılıyor.

Skoda Tour de France’ın yanı sıra Tour of Spain gibi birçok ulusal ve uluslararası bisiklet organizasyonlarını desteklemeye devam ediyor. Skoda’nın bisiklet ürün yelpazesi ve aksesuarları da, bisiklet kullanıcılarının dikkatini çekiyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin