Siemens, Resmi Sürdürülebilirlik PLM Yazılım Tedarikçisi Olarak Seçildi!

Siemens Xcelerator portföyü, Fédération Internationale de l'Automobile'e (FIA) ve ona bağlı bulunan motor sporları şampiyonalarına çevresel sürdürülebilirliği iyileştirme konusunda yardımcı olacak.

Siemens, Resmi Sürdürülebilirlik PLM Yazılım Tedarikçisi Olarak Seçildi!

Siemens, Resmi Sürdürülebilirlik PLM Yazılım Tedarikçisi Olarak Seçildi!

Siemens Digital Industries Software bugün, dünya motor sporlarının yönetim organı ve dünyanın önde gelen otomobil organizasyonları federasyonu olan Fédération Internationale de l’Automobile’in (FIA) Siemens’i “Resmi Sürdürülebilirlik PLM Yazılım Tedarikçisi” olarak seçtiğini duyurdu. Bu kapsamda FIA, F1 takımları ile işbirliği yapmak ve F1 dahil tüm FIA şampiyonalarını sürdürülebilirlik çabalarında desteklemek için Siemens Xcelerator portföyünün çözümlerini benimseyecek.

FIA, enerji tüketimini ve emisyonları azaltan araçların ve düzenlemelerin tasarlanmasını sağlamak için Siemens Xcelerator portföyünü kullanmaya başlayacak. Bu işbirliği sayesinde Siemens, yenilikçi düşünce, motor sporlarında öncü yaklaşımlar ve otomotiv endüstrisinde etkili olabilecek yeni teknolojik gelişmeler aracılığıyla FIA’nın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını destekleyecek.

Benzer Konular

FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem, “İnovasyon ve sürdürülebilirlik FIA’nın en önemli yol gösterici ilkelerinden ikisi olduğundan, Siemens’i resmi bir tedarikçi olarak kabul etmekten ve sürdürülebilir yazılım çözümlerini Formula 1 ve diğer motor sporları faaliyetlerimizde benimsemekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi. “Bunun gibi yenilikçi işbirlikleri, 2030 yılına kadar net sıfır karbon olma taahhüdümüzün altını çiziyor.”

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Digital Industries CEO’su Cedrik Neike, “Motor sporları ve sürdürülebilirlik kulağa bir çelişki gibi geliyor. Ancak doğru teknolojiler kullanılarak sürdürülebilirlik yakalanabilir. Motor sporları karbon nötrlüğüne ulaşırsa, her sektör bunu başarabilir. Bu işbirliği ile kamuoyunun algısını etkilemeyi ve sürdürülebilir ulaşımı teşvik etmeyi planlıyoruz. FIA’nın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak resmi bir tedarikçi olarak seçilmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

2021’de karbon nötrlüğü elde eden ve ISO14001:2015 sertifikasını alan FIA, yeni gelişim alanları keşfetmeye devam ediyor. Bu yeni girişim, FIA’da dijital dönüşümü yönlendiren ve kentsel mobiliteyi, güvenliği, verimliliği, satın alınabilirliği, erişilebilirliği ve güvenilirliği geliştirmeye yardımcı olmak için Siemens’in uzmanlığını ve inovasyonunu uygulayan önceki işbirlikleri ve projeler üzerine kurulu ve Siemens’in FIA ile olan ilişkisini genişletiyor.

2019’da FIA ve Siemens, ralli seyircileri için tehlikeli yerleri belirlemek için otonom araç yaya algılama teknolojisinin nasıl kullanılabileceğini keşfederek ralli güvenliğini artırmak için birlikte çalıştı. Ardından 2020’de Siemens, FIA Üye Kulüplerinin mobilite politikalarının uygulanmasını savunmak için kanıta dayalı bir yaklaşım sağlamasına yardımcı oldu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin