Seger ödül kazandı

Seger, iş ve ekonomi dergisi Fortune Türkiye tarafından bu sene sekizincisi hazırlanan “40 yaş altı 40” listesine girdi.

Kendi alanlarında devrim niteliğinde yeniliklere imza atan, başarıları ülke sınırlarını aşan, sektörün vizyonunu belirleyen yöneticilerden oluşan listede yer alan 34 yaşındaki Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, ödüle layık görüldü. Selim Baykal, böylece 2017’den sonra bu prestijli ödülün ikinci kez sahibi oldu.

Fortune tarafından düzenlenen, sadece sürdürülebilir başarı elde eden şirketlerin 40 yaş altındaki yöneticilerinin davet edildiği özel organizasyonda sınırlı sayıda başarılı firma yöneticisi hazır bulundu. Sektördeki başarılı çalışmalarıyla Amerika’nın köklü ekonomi yayınlarından Fortune’un teknoloji, finans, enerji, perakende ve daha birçok sektördeki başarılarıyla öne çıkan genç yöneticileri değerlendirdiği listede yer alan Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal’a törende ödülü takdim edildi.

“Fortune 40 Yaş Altı 40” etkinliğinde açılış konuşmasını Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner yaparken sırasıyla; TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı İzel Levi Çoşkun, Oracle Bölge Başkan Yardımcısı Pınar Rua Aksu, Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin ve Osevio.com CEO’su Cem Kara konuşma yapan diğer isimler oldu. Ayrıca etkinlik kapsamında Sina Afra moderatörlüğünde de “Türkiye’nin Startup Ekosistemi” konulu bir panel düzenlendi.

Fortune’un global listesinde “Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg, Google’ın Kurucusu Larry Page, Tesla CEO’su Elon Musk, Yahoo CEO’su Marissa Mayer ve Finansal Analist Meredith Whitney ‘40 Under 40’ listesinin önemli isimleri oldu. Fortune Türkiye de ülkemizin başarılı genç yöneticilerine odaklanarak işleriyle farklılaşan, yönettikleri cirosal güç açısından öne çıkan ve farklı işlere imza atan yöneticileri takip ediyor.

Selim Baykal kimdir?

Seger Korna Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, 2003 yılında Koç Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini İktisat üzerine yapan Baykal, Eylül 2003 – Mayıs 2007 tarihleri arasında Carnegie Mellon Üniversitesi’nde son yarıyılını ise Study Abroad Programı ile Arjantin, Buenos Aires Universidad de Belgrano’da tamamladı. Selim Baykal, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve 2008 yılından bu yana Seger Korna’da Yönetim Kurulunda Başkan Vekili görevini yürütüyor. İngilizce ve İspanyolca bilen Baykal, evli ve iki çocuk babası.

Selim Baykal’ın hobileri arasında futbol, kayak, basketbol, motor sporları ve doğa gezileri bulunuyor. Baykal lise yıllarında okulun futbol, atletizm ve kayak takımında yer alırken, kayak alanında Türkiye şampiyonasında bronz madalyaya sahiptir.

Bu konularıda İnceleyebilirsin