Seger Korna, Şangay’da dünya devleriyle buluşacak

Dünyanın 70’e yakın ülkesine korna ihraç eden Seger Korna, dünya otomotiv endüstrisini buluşturan Automechanika Şangay 2016 Fuarı’nda yeni ürünlerinin tanıtımını yapacak.

Seger Korna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Baykal, Automechanika’nın sektörü değerlendirme ve yenilikleri takip etme açısından önemini vurgulayarak, “Fuar, her yıl OEM ve yan sanayi markalarının buluşmasını sağlıyor. Seger Korna olarak biz de fuarda bir yandan ürünlerimizi tanıtırken, sektördeki yenilikleri takip etme fırsatı yakalıyoruz” dedi.

Türkiye’deki liderliklerinin yanı sıra global marka olma yolunda da emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Baykal, “Hedefimiz Güney Amerika’dan Rusya’ya, Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar OEM ve after markette söz sahibi olan global bir marka olmak. Bu da sektördeki tüm gelişmeleri bilerek, en iyi ürün ve çözümleri yaratmaktan geçiyor. Uluslararası fuarlar da bunun için önemli bir platform” diye konuştu.

Yeni nesil vasıtalara özel iki yeni ürün

Bu yıl geliştirdikleri iki yeni korna modelinin sektörde büyük ilgi gördüğünü belirten Seger Korna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Baykal, Automechanika Şangay’da sergileyecekleri bu ürünler hakkında şu bilgileri verdi:

“Yeni nesil vasıtalar için geliştirdiğimiz 81JH çift boynuz korna; iki borulu ve kompakt bir dizayna, aynı zamanda da yüksek ses gücüne sahip. Diğer ürünümüz 20GK ise; binek, hafif ticari, ağır vasıta ve iş makineleri için özel tasarladığımız geri vites kornası. 110 desibel ses şiddetine sahip olan bu korna, 9 volt ile 48 volt aralığında çalışabiliyor. Her iki ürünümüzü de Çin’de sergileyecek olmaktan heyecan duyuyoruz.’’

Bu konularıda İnceleyebilirsin