Schaeffler, Automechanika’da ziyaretçileri sanal yolculuğa çıkardı

Schaeffler’in Automechanika 2016’da büyük ilgi çeken bölümlerden biri de, ziyaretçilerin ürünleri daha yakından tanımalarına olanak sağlayan sanal gezi oldu. Ziyaretçiler sanal bir tamirhanede, LuK RepSet 2CT onarım çözümünü kendi başlarına kullanarak kuru tip çift balatalı bir debriyajı değiştirdiler; bir binek otomobilin motoru içinde minyatür uzay gemisiyle gezerek INA’nın motor alanındaki uzmanlığı hakkında yeni bilgiler edindiler.

Automechanika’da ilk kez gün yüzüne çıkan ürün ise, Aftermarket için özel olarak geliştirilen FAG SmartSET oldu. Ticari araç tekerlek rulmanları için geliştirilen bu montaja hazır onarım çözümünün tüm bileşenleri de aynı şekilde sanal ortamda deneyimlenebildi.

Schaeffler’in hizmet markası REPXPERT de fuarda dikkatleri üzerine topladı. Tamirhanelere sağladığı artı değerler, altı ayrı çalışma tezgâhında katılımcılara sunuldu.  Ziyaretçilerin taleplerine yönelik şekillendirilen Schaeffler REPXPERT tezgâhları, pratik onarım çözümleri sunmanın yanı sıra hem sergilediği yaklaşık 50 farklı ürünle kapsamlı ürün portföyünü tanıttı hem de montaj ve söküm için çok faydalı ipuçları verdi.

Schaeffler Automotive Aftermarket Başkanı Michael Söding, Automechanika 2016 ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Gelecek için mobilitenin giderek daha kompleks hale gelmesi nedeniyle, bu fuarda bugünün ve geleceğin konularını anlaşılır, bilgilendirici ve yetkin biçimde sunmak bizim için çok önemliydi. Ve biz bunu başardık. Distribütörler ve tamirhaneler, ürünlerimizden ve onarım çözümlerimizden nasıl kâr edecekleri konusunda net ve somut bilgiler aldılar. Fuarda aldığımız olumlu geri bildirimler ve 40. yılımızla ilgili güzel dilekler bizim için büyük bir kıvanç vesilesi oldu.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin