Rumble’den Kişiye Özel Motosiklet

Türkiye’de ‘Kişiye özel motosiklet’ üreten tek marka olan Rumble – Motorhane, hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen motor sevdalılarının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Rumble’ın kurucusu Ömer Çağatay Açıkgöz, “ Hedefim yüzde 100 Türk yapımı bir motosiklet üretmek” dedi.

Motosiklet tutkusu Ömer Çağatay Açıkgöz’ü kendi motorunu üretmeye teşvik etti. Geçmişte, bir ajansta direktör olarak çalışan Açıkgöz, hayallerinin peşinden koşmak için işinden ani bir kararla istifa etti, ardından kişiye özel motosiklet üretmek için kolları sıvadı.

Farkı tasarımı
5 yıldır motosiklet kullanıcısı olduğunu belirten Çağatay Açıkgöz, “ Motosiklet merakım nedeniyle kendi mesleğimi bıraktım ve tamamen bu işe yöneldim. Motosiklet parçalarını kesip birleştirmeyle başladı bu tutkum. Önce kendime bir motor yaptım, daha sonra yakın bir arkadaşıma. Bu işi kuşkusuz bir motor ustası da gerçekleştirebilir. Ancak tasarım konusunda fark yarattığımı söyleyebilirim” dedi.

Hedef yüzde 100 Türk yapımı motor üretimi
Tamamen Türk menşeli bir motor üretmek için çalıştığına dikkat Açıkgöz, “ 1,5 yıldır bu işle uğraşıyorum. Bugüne kadar 3 motor ortaya çıkardım. Bir motorun yapımı yaklaşık 2 ay sürüyor. Müşteri geliyor, motosikletinin rengini seçiyor, onay sonrası üretim çalışmalarını başlatıyorum. 1950, 1960’ların tarzı tasarım felsefemin temellerini oluşturuyor” şeklinde konuştu.

İstanbul trafiği büyük etken
İşini tutkuyla yapan insanların bir gün mutlaka başarıya ulaşacağını savunan Ömer Çağatay Açıkgöz, “ Önemli olan motosiklet kültürünü benimsemek. Bu kültür, bir gün İstanbul trafiğinin rahatlamasına bir nebze katkıda bulunabilir” dedi.

Rumble’dan 125-250 cc gücünde bir motoru satın almak isteyenler tasarım ve işçilik dahil ortalama 4 bin TL’yi gözden çıkarmalılar. 250-700 cc gücündeki motosikletler ise 5 bin TL civarında satılıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin