RS Otomotiv Grubu’nda Üst Düzey Atama

Otomotiv satış sonrası hizmetler sektöründe faaliyet gösteren RS Otomotiv Grubu’nda yeni bir üst düzey atama daha gerçekleşti. Sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinde başarılı bir yöneticilik kariyerine sahip olan Bilal Türkmen, mart ayı itibarıyla RS Otomotiv Grubu’na Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla yeni görevine başladı.

Sigorta sektöründe masanın her iki tarafını da deneyimleme ve hem özel hem de kamu tarafında önemli projelerde yer alma fırsatı bulan Türkmen, teknoloji ve dijital odaklı iş modelleri kurma konusunda elde ettiği tecrübesiyle, RS Otomotiv Grubu’nun teknolojik dönüşümüne ve dijitalleşme ile fark yaratan hizmetlerin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

RS Otomotiv Grubu’nun 2024 yılındaki en önemli stratejik projesinin üst düzey yöneticisi olarak üstlendiği rolün önemine vurgu yapan Türkmen; “Teknolojiyi RS Otomotiv Grubunun iş stratejilerine en iyi şekilde hizmet etmek üzere konumlandırmayı ve sigorta sektörünün dinamikleriyle uyumlu olarak, RS Otomotiv Grubu’nda yer alan şirketlerimiz arasındaki sinerji fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefliyoruz. İşin hem dijital hem fiziksel unsurlarını ekosistem bakış açısıyla ele aldığımız vizyonumuz, bize rehber olacaktır.” yorumunu yaptı.

Bilal Türkmen Kimdir?

Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans eğitimi alan Bilal Türkmen; kariyerine 2010 yılında Almanya’da, yönetim danışmanlık firması Atheneum Partners’da Analist olarak başladı. Sigorta sektöründeki yolculuğu Aksigorta’da başlayan Türkmen, 2012’de Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı olarak görev aldı. 2018’de ise Eureko Sigorta’ da DASK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.
2019 yılında Güneş Sigorta’ya strateji, proje yönetimi ve kurumsal iletişimden sorumlu Grup Müdürü olarak katılan Türkmen, sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesi projesinde entegrasyon yönetim ofisine liderlik etti. 2020’den itibaren Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik “Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yaptı.

Mart 2024 tarihinde RS Otomotiv Grubuna Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başladı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin