ROTA Almanya’ya çıkarma yaptı

Bu yıl 25.nci yıldönümünü kutlayan Automechanika Frankfurt fuarı 11-15 Eylül 2018 tarihleri arasında ziyaretçilere kapısını açtı. Dünyanın en önemli aftermarket fuarı olan Automechanika Frankfurt, 5000 katılımcı firmayı 181 ülkeden 136.000 ziyaretçi ile buluşturdu.

Almanya’nın Hannover şehrinde 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında bu yıl 67.si düzenlenen IAA fuarında ise ticari araç ve yedek parça üreticileri geleceğin teknolojilerini tanıttı. E-mobility alanında birçok yeniliğe ev sahipliği yapan fuar, 48 ülkeden 2174 katılımcı firma ile ziyaretçilerin buluşmasına ev sahipliği yaptı.

ROTA her iki fuarda da stadında ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için ürettiği komple rot, rotbaşı, rotil, rot mili, V çeki kol, bugi çeki kolu ve tamir takımı ürünlerini sergiledi.

Güçlendirilmiş V çeki Kolu

ROTA fuarda %60 daha fazla ürün ömrüne sahip güçlendirilmiş V çeki kolunun Avrupa lansmanını yaptı. Şantiye gibi zor koşullarda kullanılan araçların v çeki kolunda kısa sürede kauçuk deformasyonu oluşması üzerine geliştirilen güçlendirilmiş ürün MERCEDES’in Actros, Axor, Atego, Antos, Arocs modellerinde kullanılmaktadır. Güçlendirilmiş ürün, özellikle zor şartlarda çalışan araçlara yönelik parça kullanan profesyonellerden yoğun ilgi gördü.

Fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İhracat Ekip Yöneticisi Doğan Kale bu yıl düzenlenen her iki fuarın oldukça verimli geçtiğini belirterek, şunları kaydetti: “ Çoğu Avrupa ülkelerinden olmak üzere mevcut ve potansiyel müşteriler ile güzel görüşmeler yaptık. Yeni müşteriler edineceğimiz iki başarılı fuar katılımı gerçekleştiğimizi düşünüyorum. Fuarlar güçlendirilmiş ürünümüzü tanıtmamız açısından da iyi bir fırsat oldu. Özellikle Brezilya’dan birçok ziyaretçi standımızı ziyaret etti. Brezilya’da bulunan satış pazarlama ofisimiz ile hali hazırda çalıştıklarını belirten ziyaretçilerde, global bir marka olduğumuz imajının güçlendiğini düşünüyorum.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin