ROTA, Automechanika Frankfurt fuarında patentli çözümlerini tanıttı

ROTA, Messe Frankfurt tarafından 13-17 Eylül 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Automechanika Frankfurt fuarına katıldı. 170 ülkeden yaklaşık 136.000 ziyaretçinin katıldığı fuarda, 76 ülkeden 4820 firma stand açtı. Her geçen yıl ilginin arttığı fuarda, bu yıl katılımcı sayısı açısından yeni bir rekor kırıldı.

Ürettiği ürünleri 5 kıtada 100’den fazla ülkeye ihraç eden ROTA; fuarda ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için rot, rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu ve tamir takımı ürünlerini sergilendi. ROTA, bu yıl katıldığı tüm fuarlarda sergilediği 3 patentli çözümünü tanıtmaya bu fuarda da devam etti. Ayrıca bu yıl faaliyete giren kauçuk-metal üretim tesisi hakkında ziyaretçilere bilgi verildi. ROTA faaliyete giren yeni kauçuk metal üretim tesisi ile V kol ve bugi kol ürünlerinin üretiminde kullandığı tamir takımlarını kendi bünyesinde üretmeye başladı.

ROTA, fuarda ticari araçlar kataloğu güncellediğini de duyurdu. 200’den fazla yeni ürünün eklendiği ve yaklaşık 8000 OEM referansın yer aldığı kataloğun PDF versiyonu 12. revizyon olarak yayınlandı.

Fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan NSK Group İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik şunları kaydetti: “Automechanika Frankfurt fuarı mevcut müşterilerimiz ile ilişkilerimizi geliştirmemiz ve ortaya koyduğumuz yenilikleri tanıtmamız açısından en önemli aftermarket fuarı olma özelliğini yıllardır koruyor. Ayrıca fuarda faaliyete geçirdiğimiz kauçuk-metal üretim tesisini de müşterilerimize duyurma fırsatı yakaladık.”

ROTA; yılın son çeyreğinde 22-29 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen IAA fuarına katılarak, OEM cirosunu toplam ciro içindeki payını %30’a çıkarma yolunda hızla ilerliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin