Renault Kadjar Haziran’da Türkiye’de Satışta Olacak

Renault’nun C segmentindeki ilk Crossover’ı Kadjar cesur ve güçlü tasarımı, dinamik çizgileri, yenilikçi teknolojileri ve prestij simgesi detayları ile segmentinde kalıplaşmış düşünceleri sarsmayı hedefliyor.

Renault Kadjar, SUV, Sport Tourer ve Sedan otomobillerin en iyi özelliklerini arazi ve şehir içi kullanımı için bir araya getiriyor. İyileştirilmiş yol tutuşu sayesinde tüm yol koşullarına uygun bir Crossover olan Kadjar, 200 mm’lik cömert yerden yükseklik mesafesi sunuyor. 472 dm3 VDA ile sınıfının en büyükleri arasında yer alan geniş bagaj hacmine sahip.

Kadjar 1.5 Energy dCi EDC otomatik vites seçeneği ile rakipleri arasında öne çıkıyor. 4×2 veya 4×4 versiyonları ile sunulan Kadjar, Energy serisi EDC ve düz vites motorlarla donatıldı. Kadjar, iki dizel (Energy dCi 110 ve dCi 130) ve bir benzinli (Energy TCe 130) olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile pazara sunuluyor. 110 bg gücündeki dCi motoru ile sadece 99g CO2/km emisyon değerine ve 3,8 lt / 100 km yakıt tüketimine sahip KADJAR son derece tutumlu bir crossover olarak dikkat çekiyor.

Kadjar, Renault’da ilk kez kullanılan yepyeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Kendi kendine park etmeye yarayan “Eller Serbest Park Sistemi”, öndeki araca çarpma riskinde frenlerin otomatik devreye girmesini sağlayan “Aktif Acil Fren Destek Sistemi (AEBS)”, park manevralarında sürücüyü uyaran “360° park destek sistemi” bunlardan bazıları…

Renault-Nissan İttifakı’nın CMF C/D platformu üzerinde yükselen Kadjar, İttifak’ın crossover segmentindeki uzmanlığını yansıtıyor.

KADJAR, kaliteli üretim için gereken tüm becerileri bünyesinde barındıran ve her açıdan yenilenen Palencia tesisinde üretiliyor.

Kadjar, Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satışa sunuluyor. Kadjar Haziran ayında Türkiye’de 69.500TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor olacak.

Crossover dünyasında yepyeni bir soluk
Renault Kadjar, gücü ve zarafeti ustaca harmanlayan bir tasarımla C crossover segmentinde iddialı bir duruş sergiliyor. Kadjar, Renault’nun yeni tasarım imzasının ve yeni marka kimliğinin DNA’sını başarı ile yansıtıyor. Kadjar, Renault’nun tasarım stratejisinin dinamizm, güç ve macera unsurlarını yansıtan «KEŞİF» yönünü temsil ederken otomobilin duyulara hitap eden özelliği ise bu tasarımın «AŞK» yönünü vurguluyor.

Gücü ve zarafeti ustaca harmanlayan tasarım
KADJAR’ın ön kısmı güç etkisini sonuna kadar yansıtıyor. Farlar boyunca uzanan krom şerit, bir yandan genişliği vurguluyor öte yandan da Kadjar’ın iddialı karakterine katkı sağlıyor. 17 ve 19 inç’lik jantlar Renault Kadjar’ın maceracı doğasını ön plana çıkaran diğer özelliklerden.

Kadjar’ın akıcı, güçlü ve etkileyici silueti kanatlarının kaslı formu ile güçlendirildi; Yan kısımlarının sahip olduğu şekil ve güçlü omuzları sayesinde de dinamizm ve güç duygusu daha da ileriye taşınıyor.

Otomobilin 200mm yerden yüksekliği sayesinde güç hissi ön plana çıkarılıyor ve Kadjar’ın her yol ve zemin koşuluna uygun olduğu vurgulanıyor. Dikkat çekici ön yüzü, güçlü bakışı, enerjik ızgarası sayesinde Kadjar’ın iddialı karakteri ortaya çıkıyor. SUV’ların karakteristik unsurları olan ön ve arka alt koruma plakaları Renault Kadjar’ın maceracı ruhunu gözler önüne seriyor. Yan kapı korumaları modelin sağlam duruşuna vurgu yaparken tavan barları Kadjar’ın dinamik duruşunu destekliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin