Reifen Fuarı’nda Yeni Çevreci Lastiği Greenways’i Tanıttı

Brisa’nın lastik sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan markası Lassa, 27- 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen 28. Uluslararası REIFEN Lastik ve Lastik Ürünleri Fuarı’na katıldı. Fuarda, Lassa’nın Greenways ve Snoways ailesine mensup lastikleri, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Tamamı Türkiye’de geliştirilen ve üretilen lastiklerini, 80’i aşkın distribütör aracılığıyla 60’tan fazla ülkede araç kullanıcılarıyla buluşturan Lassa, sektörün dünya çapında en büyük etkinliklerinden biri olan 28. Uluslararası REIFEN Lastik ve Lastik Ürünleri Fuarı’nda sektör temsilcileriyle bir araya geldi. 20 binden fazla ziyaretçiye kapılarını açan fuarda Lassa, hafif ticari ve 4×4 segmentinde iki yeni lastiğini tanıttı.

Lassa standının bu yılki gözdeleri, TÜV SÜD onaylı iki yeni modeli olan ‘Greenways’ ve ‘Snoways 3’ oldu. Lassa’nın ilk çevre dostu lastiği olan Greenways, yakıt verimliliğini artırmak ve emisyonları azaltmak için özel olarak tasarlandı.

Kış lastikleri ailesinin en yeni üyesi Lassa Snoways 3 ise sürücülerin, kışın yaşanan her türlü olumsuz hava koşullarının üstesinden gelmesini sağlayan özel yapısı ile ziyaretçilerden tam not aldı.

Lassa Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Halit Şensoy fuara ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Tüm dünyada araç sahipleri, kullandıkları lastiklerinden daha fazla performans beklemenin yanında, güvenli, uzun ömürlü ve çevre dostu lastiklerle buluşmak istiyorlar. Biz de bu güveni yurt dışında 100’ün üzerinde satış ve hizmet noktası bulunan Lassa markamızla müşterilerimize sunuyoruz. Bunun için, 2012 yılında 13 ülkede 39 olan mağaza sayımızı, 2013 yılında 21 ülkede 100’ün üzerinde Lassa tabelalı mağazaya çıkardık. ‘En iyi yolculukları tasarlama’ vizyonumuzun bir parçası olarak, 28. Uluslararası REIFEN Lastik Fuarı’nda Greenways ve Snoways 3 gibi yüksek kalitede iki ürünümüzün tanıtımını gerçekleştirdik. Son teknolojiyle geliştirdiğimiz her iki ürünümüzde de müşterilerimize sağlamlık, ekonomi ve konfor sunarak değer yaratmayı hedefliyoruz.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin