Rapro Kalitesiyle Fark Yaratmaya Devam Ediyor

Rapro, ISO 14001 Çevre Yönetim ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerini alarak, çevreye verdiği zararı en az düzeye indirdiğini ve daha güvenli çalışma ortamı sağladığını belgelendirdi.

Kauçuk sektöründe 50 yılı aşkın deneyimle hizmetlerini sürdüren RAPRO, 2016 yılına ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alarak girdi.

Küresel otomotiv endüstrisinde yasal gerekliliklere uymanın yanısıra uluslararası standartları da kendine hedef alan Rapro, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ile çevresel faktörleri kontrol altına alarak, doğal kaynak kullanımını azalttığını ve çevreye verdiği zararı minimum düzeye indirdiğini; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi ile çalışanlarını kaza ve meslek hastalıklarından koruduğunu, daha güvenli bir çalışma ortamı sağladığını kanıtladı.

İzmir Kemalpaşa’da 10 bin metrekarelik kapalı, 16 bin metrekarelik açık alana sahip tesislerinde, 300 kişilik profesyonel kadrosu ile üretimini sürdüren RAPRO, ihracatta 2015 yılında rekor büyüme gerçekleştirdi ve son olarak Güney Amerika’yı da dış pazarlarına ekledi. 8.000’den fazla ürün çeşidini, yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunan RAPRO, üretiminin yüzde 85’ini ihraç ederek ülke sayısını 47’ye yükseltti.

Özellikle dünya markalarına hizmet veren bir marka olarak Küresel Otomotiv Endüstrisi’nin tüm beklentilerini karşıladıklarını belirten Rapro Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Roberto Ragusin; sürekli gelişimin yanısıra ürün kalitesi, verimlilik ve rekabet gücü konusunda da en iyi düzeyde olmak için çalıştıklarını belirtti. Ragusin bu amaçla sahip oldukları diğer Kalite Yönetim Sistem sertifikalarına ek olarak 2014 yılında Kauçuk Hortum Üretimi kategorisinde almış oldukları ISO/TS 16949:2009 sertifikasyonu ile birlikte ISO 14001 ve OHSAS 18001 sertifikasyonlarını da bünyelerine kazandırmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Roberto Ragusin “RAPRO, dünya standartlarındaki yüksek kaliteli ürünleri ve yenilikçi hizmet anlayışı ile hem yan sanayi hem de ana sanayiye kalıcı çözümler sunarak, ürün çeşitliliğini her geçen gün artırmaya devam edecek” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin