RaciNGK Ekibi, Nürburgring’de SP8 Kategorisinde İkinciliği Kazandı

NGK Spark Plug Europe, şirket tarihinde ilk defa kendine ait bir araçla katıldığı VLN Dayanıklılık Şampiyonası’nın ilk tam sayılan yarışında 25 Nisan’da Ferrari 458 Challenge ile SP8 kategorisinde ikinciliğe ulaştı.

Almanya’nın dağlık Eifel bölgesi için tipik soğuk ve yağmurlu bir günde, NGK/NTK dizaynlı, kırmızı-siyah renklere bürünmüş yarış arabası, 40ıncı 4 saatlik DMV yarışında SP8 kategorisinde, çok güçlü rakipler karşısında kazandığı ikincilikle müthiş bir başarıya imza attı.

Genç ekip, üstün performanslı NGK bujileri ve NTK sensörleriyle ve ıslak piste göre yapılan doğru lastik seçimi sayesinde, SP8 kategorisinde daha sıralama turlarında harika bir iş çıkarmıştı: Britanyalı pilotlar George Richardson ve Robert Smith ile Alman pilot Stephan Kuhs’tan oluşan üçlü, startta altıncı pozisyonda yer alma başarısını gösterdi. Yarış sırasında ise üst sıralara tırmanmaya devam eden RaciNGK ekibi, aracın difüzörünün gevşemesine ve beklenmedik bir pit stop yapmak zorunda kalmasına rağmen SP8 kategorisindeki yarışı ikinci sırada tamamladı.

“VLN serisinin en zorlu kategorilerinden olan SP8’e yapılan bu etkileyici başlangıç, tüm NGK/NTK ekibini coşturdu” diyen NGK Spark Plug Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Damien Germès, “İleride birçok heyecanlı yarışı daha görmeyi ümit eder, ekibimize bu sezon için bol şans ve başarılar dileriz!” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin