Rabam hem sudan hem de zamandan tasarruf sağlıyor

Araç bakımına farklı bir boyut kazandıran, yeni nesil araç uygulaması Rabam; adreste gerçekleştirdiği, çevreye duyarlı araç yıkama hizmetiyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Geliştirdiği ‘’Yerinde Buharlı Araç Yıkama’’ hizmeti geleneksel araç yıkama yöntemlerine oranla yüzde 70 su tasarrufu sağlıyor. Hizmetleri arasında yer alan dijital muayene sistemiyle de kağıt, elektrik ve yakıt israfının önüne geçen Rabam, kullanıcılarına geçen yıl 5153 saat zaman tasarrufu sağladı.

Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi konularında 50’den fazla hizmet sağlayan Rabam; çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve yerinde gerçekleştirdiği çözümleriyle dikkat çekiyor.Hali hazırda su stresi yaşanan ülkemizde, geleneksel araç yıkama yöntemleri de büyük ölçüde su israfına yol açıyor. Rabam geliştirdiği “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmeti ile su tüketimini yüzde 70 oranında azaltılıyor. Ayrıca kullanıcılar, Rabam’ın uzman ekiplerini adreslerine davet ederek 45 dakika içinde buharlı yöntem ile araçlarını yıkatabiliyor. Bu sayede suyun yanında zamandan da tasarruf edilmiş oluyor.

“Yerinde buharlı araç yıkama, sektöre örnek olacak bir uygulama”

İklim krizi ve kendini hissettirmeye başlayan su kıtlığı konusunda çözümler geliştirmeye odaklandıklarını vurgulayan Rabam CEO’su Murat Günay, şunları söyledi: “Geleneksel yöntemlerle araç yıkamak ortalama 150 litre su tüketimine sebep oluyor. Bu israfı önlemek için “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmetimizi hayata geçirdik. Buharlı yıkama yöntemimizde suyun verimli kullanımı ve israfının önlenmesini temel amaç edindik. Üzerine bir de hizmeti kullanıcılarımızın ayağına taşıyarak zamandan tasarruf imkanı sunduk. Artık arabanız kapınızın önünde, istediğiniz saatte ve fazla su harcanmasına izin vermeden yıkanabiliyor. Rabam olarak çevreci yaklaşımlar ve çözümleri her zaman odağımıza alıyoruz, sektörümüzde de bu girişimlerin artmasını diliyoruz” dedi.

‘’Kullanıcılar uygulama üzerinden araçlarıyla ilgili tüm detaylara erişebiliyor’’

Dijital uygulamaların ve yazılımların, geleneksel hizmet modelinin yerini almasının araç sahiplerine büyük kolaylık ve fırsat sunduğunu belirten Günay, ‘Dijitalleşmenin sunduğu olanakları yakından gözlemleyerek uygulamamızı düzenli olarak geliştiriyor;  araç sahiplerine çeşitli hizmetleri tek bir noktadan yönetme imkanı sunuyoruz. Bakım, muayene, araç yıkama, hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi konularında sağladığımız 50’den fazla hizmetle, araç sahiplerinin ihtiyaçlarına titizlikle cevap veriyoruz. Sürücülerin ilgi odağı haline gelen uygulamamız, araçlarıyla ilgili her detayı hızla kullanıcıların bilgisine sunuyor” diye konuştu.

‘’Kullanıcılarımıza 22 binden fazla bilgilendirme gerçekleştirdik’’

Araç muayene süreçlerinin dijitalleşmesinin, zaman ve enerji tasarrufunda büyük rol oynadığına değinen Günay, ‘Verdiğimiz ana hizmetlere ek olarak bakım, muayene ve sigorta tarihleri gibi konuları kullanıcılarımıza önceden hatırlatıyoruz; yakıt indirimi ya da zammı, vergi zamanları gibi genel bilgilendirmelerle dijital asistanlık hizmeti veriyoruz. Geçen yıl kullanıcılarımıza 22 binden fazla bilgilendirme gerçekleştirdik; uygulama üzerindeki hizmetlerle kullanıcılarımızın 5153 saat yani yaklaşık 214 gün tasarruf etmelerini sağladık. Önümüzdeki dönem, tüm bu aksiyonlarımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.”

 

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin