QEV Technologies, E-Mobilite için 3DEXPERIENCE Platformunu Kullanıyor

Dassault Systèmes, elektrikli yarış arabalarında uzman İspanya merkezli bir e-mobilite ve Ar-Ge şirketi QEV Technologies'in bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformunu iş akışı süreçlerine entegre ettiğini duyurdu. QEV Technologies, 3DEXPERIENCE platformuyla otomobil üreticileri için daha temiz ve sürdürülebilir mobilite deneyimi geliştirirken performans optimizasyonu konusunda da büyük bir adım attı. 

QEV TECHNOLOGIES, E-MOBILITE İÇİN 3DEXPERIENCE PLATFORMUNU KULLANIYOR

Dassault Systèmes, elektrikli yarış arabalarında uzman İspanya merkezli bir e-mobilite ve Ar-Ge şirketi QEV Technologies’in bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformunu iş akışı süreçlerine entegre ettiğini duyurdu. QEV Technologies, 3DEXPERIENCE platformuyla otomobil üreticileri için daha temiz ve sürdürülebilir mobilite deneyimi geliştirirken performans optimizasyonu konusunda da büyük bir adım attı.

QEV Technologies, tüm mühendislik ve elektrifikasyon projelerinin gelişimini hızlandırmak için bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformunu kullanacak. 3DEXPERIENCE platformu, birden çok iş sürecini birbirine bağlarken, şirket genelinde tasarım ve mühendisliği de tek bir dijital ortamda birleştirecek. QEV Technologies ekipleri, gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde, tasarım ve mühendislik yapabilecek, çeşitli teknik bilgilerini paylaşabilecek, ürün izlenebilirliğini iyileştirirken maliyetlerini azaltabilecek.

QEV Technologies CEO’su Joan Orús, “Motor sporları ve e-yarış alanındaki engin deneyimimiz, şirketimizi en yeni teknolojileri geliştirmeye yönlendirdi. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayan bir teknoloji ve mühendislik partneri olarak, elektromobilitede uygulamalı çözümlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde öncü olduk. Bu üreticilerin, daha uzun pil süresi, yüksek özelleştirme, güvenilirlik, performans ve piyasaya hızlı giriş beklentileri var. Dassault Systèmes’in CATIA uygulamalarını zaten kullanıyorduk. İş birliği ve proje yönetiminden yararlanmak, ürünlerimizi daha hızlı geliştirmek ve daha fazla iş kazanmak için bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformuna geçmeye karar verdik. Dassault Systèmes ve dünya çapındaki EV endüstrisinin kapsamlı referansları da bu kararda önemli faktörlerdi.” dedi.

Otomotiv endüstrisi, elektrikli ve otonom araçlara doğru evrilirken, yenilikçi şirketler ve teknolojiler, araç tasarımını etkiliyor. Araç deneyimini yeniden düşünmek ve ilerletmek, proje karmaşıklığını yönetmek, akıllı, güvenli ve yüksek performanslı mobilite sistemlerinin sunumunu hızlandırmak için rekabetçi bir pazarda yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyuluyor.

Dassault Systèmes Ulaştırma ve Mobilite Endüstrisi Başkan Yardımcısı Laurence Montanari, bu iş birliğiyle ilgili görüşlerini “Dassault Systèmes, rekabetçi yeni teknolojileri yarış pistlerine mümkün olduğunca çabuk getirmeye odaklı. Ayrıca, yarış alanında uzman teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere, otomotiv endüstrisinin çeşitli sektörlerinde uzun bir geçmişe sahip. 3DEXPERIENCE platformuyla QEV Technologies, iş birliğini ve konseptleri optimize edebilir ve dahil olan sektörün tüm oyuncuları arasındaki iletişimi düzenleyebilir. Bu da sektörün genelinin e-mobiliteye geçişini önemli ölçüde hızlandırmaya destek olacak.” sözleriyle dile getirdi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin