PSA Peugeot Citroën Üretimde Sıfır Hata Stratejisini Güçlendirdi

Robotik simülasyonunu 3DEXPERIENCE platformuna entegre eden PSA Peugeot Citroën, bir otomobil programından diğerine standartlaştırma ve üretim hattının yeniden kullanımını destekleyerek tesis esnekliğini artıracak, ayrıca modülerleştirme stratejisini güçlendirecek.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes; PSA Peugeot Citroën ile işbirliğini güçlendiriyor. PSA Peugeot Citroen, DELMIA dijital üretim uygulamalarının kullanımını büyük ölçüde yoğunlaştırmaya karar verdiğini duyurdu. Mühendislik ve üretim arasında uçtan uca dijital süreklilik sağlayan bu genişlemeyle PSA Peugeot Citroën artık, ilk seferinde doğru robotik planlamayı verimli bir şekilde ele alabilir hale geldi.

3DEXPERIENCE platformuyla güçlendirilen PSA Peugeot Citroën’in uygulaması artık fizibilite ve erişebilirlik çalışmalarıyla programlarını içeren gelişmiş robotik simülasyonu destekliyor. Üretim düzeninin ilk aşamalarındaki bu destek son montaj simülasyonu, boyama, güç aktarım organları ve damgalama işlemleri için tamamlayıcı nitelikte.

Kapılar, paneller, gövde ve gövde altı gibi araç parçalarının üretilebilirliğini büyük ölçüde geliştirmek amacıyla PSA Peugeot Citroën, ekiplerinin potansiyel üretim sorunlarını geliştirme döngüsünün ilk aşamalarında algılayabilmesi ve düzeltebilmesi için daha sıkı bir ürün ve süreç entegrasyonu istedi. DELMIA Robotics simülasyonu uygulamaları robotların üretimdeki düzeni ve çalışmaları arasında bir köprü oluşturarak malzeme israfı ve üretim tekrarına neden olabilecek potansiyel hatalar ve çakışmaları önlemeye olanak tanıyan alan tahsisini büyük ölçüde kolaylaştırdı. Robotik simülasyonunu 3DEXPERIENCE platformuna entegre eden PSA Peugeot Citroën, bir otomobil programından diğerine standartlaştırma ve üretim hattının yeniden kullanımını destekleyerek tesis esnekliğini artıracak, modülerleştirme stratejisini güçlendirecek.

PSA Peugeot Citroën Süreç ve Dijital Fabrika Koordinatörü Sébastien Gagnepain şunları söyledi: “Genel iş becerimizi güçlendirmenin anahtarı olduğuna inandığımız mühendislik ve üretim arasında sorunsuz bir dijital süreklilik oluşturmak için; Dassault Systèmes portföyünü kullanım tarzımızı beyaz gövde bölümümüzü kapsayacak şekilde genişletmeye karar verdik. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu robotik için kullanarak ve geliştirmenin ilk aşamalarına entegre ederek sorun giderme çalışmalarını azaltacak ve döngü sürelerini kısaltacağız. Alet tasarımı, analiz süresi hesaplama ve çevrimdışı programlamada önemli verimlilik kazançları bekliyoruz.”

Dassault Systèmes Taşımacılık ve Mobilite Endüstrisi Başkan Yardımcısı Olivier Sappin ise şu yorumlarda bulunmdu: “İnovasyon süreçlerini 3DEXPERIENCE platformuna entegre ederek PSA Peugeot Citroën´in başarısına katkı yapmaktan dolayı mutluyuz. Mühendislik ve üretim arasındaki sinerjiyi tek bir açık ve ölçeklendirilebilir platformda ortaya çıkarmak, sıfır kusur yaklaşımını sağlamlaştırma ve araç inovasyonunun günümüzdeki karmaşıklığı üzerinde uzmanlaşmanın anahtarıdır. İş deneyimi platformumuzdan faydalanan otomotiv OEM’lerinin verimlilik kazançları elde etmeleri ve dünyanın her yerinden bugünün ve yarının talepkar müşterilerine mobilite deneyimleri sağlamaları için bütün bir inovasyon ekosistemini entegre ederken herhangi bir sınırı yoktur.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin