PPG Türkiye, Intercity’nin Oto Tamir Boyaları Tedarikçisi Oldu

Dünyanın önde gelen oto tamir boyaları tedarikçisi PPG ile Türkiye’de kiralanan her dört araçtan birinin sağlayıcısı olan Intercity, oto tamir süreçlerinde birlikte çalışmak üzere anlaşmaya vardı. Intercity’nin filosunda bulunan 35.000’e yakın araç, boya/kaporta tamir süreçlerinde PPG Oto Tamir Boyaları ve yan ürünlerini kullanacak.

PPG, Boya/kaporta süreçlerinde kullanılan yüksek kalite su bazlı tamir boyaları, inovatif ürünleri ve yüzde 100’e yakın eşleşme sağlayan renk teknolojileri ile Intercity’nin dev araç filosuna gerekli olan tüm oto tamir boya ve ürünlerini sağlayacak.

PPG Oto Tamir Boyaları Ülke Müdürü Bülend Alpay, kiralama şirketlerinin özellikle son 10 yılda piyasadaki etkinliklerinin giderek arttığına dikkat çekti ve PPG’nin sektörün en önemli oyuncularından birisi olan Intercity’e boya/kaporta hizmetlerinin yerine getirilmesinde üstün teknoloji ve Ar-Ge’ye dayanan ürünlerle destek olacağını belirtti. Bu işbirliğinin her iki taraf için de kâr ve verimlilik artışı getireceğini söyleyen Alpay, “PPG olarak bir tedarikçiden öte, müşterilerinin ihtiyaçlarına anında çözüm sunabilen bir iş ortağıyız” dedi.

Intercity Servisler ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Halil Özkan, PPG ile uzun soluklu bir iş ortaklığına başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını ve PPG’nin yüksek teknolojisi, sınırsız renk ölçüm ve formülleme sistemleri yanında, çevreci su bazlı ürünlere sahip olmasının, Intercity’nin tercihinde etkili olduğunu söyledi.

Benzer Konular

PPG Oto Tamir Boyaları Satış ve Pazarlama Müdürü Çağrı Kırteler ise, Intercity’nin doğru zamanda, doğru PPG ürününü, en uygun fiyatlarla tedarik edeceğini belirterek şöyle devam etti:

“PPG olarak dünyadaki otomotiv üreticilerinin bir numaralı boya tedarikçisiyiz. Öyle ki, yollarda gördüğünüz her 3 araçtan 2’sinde PPG teknolojisi kullanılmaktadır. Bu global tecrübelerimizden elde ettiğimiz tüm teknoloji ve bilgi birikimini tam anlamıyla Intercity’nin hizmetine sunacağız.”

PPG Oto Tamir Boyaları OEM İş Geliştirme Müdürü Ulaş Ata, her iki firmanın da kendi sektörlerinde ilklerin öncüsü olduğunu ve bu tecrübe birliğinden hem PPG hem de Intercity’nin gücüne güç katacağını ifade etti.

Türkiye’deki bağımsız operasyonlarına 1994 yılında başlayan deneyimli PPG Refinish ekibi, operasyonlarını Tuzla’da bulunan 4.750 metrekarelik PPG Refinish & Training Center’da sürdürüyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin