Porsche Macan Pirelli’yi Tercih Etti

Pirelli, orijinal ekipman pazarındaki gücünü artırmaya devam ediyor. 2015 stratejisi çerçevesinde premium segmentte dünya lideri olmayı hedefleyen Pirelli, dünyanın en iyi otomobillerinin tercihi olmaya devam ediyor. Porsche’nin yeni kompakt sport SUV’u Macan, en üstün performansı ortaya koymak için Pirelli’nin üst düzey teknolojisine güveniyor. P Zero ve Scorpion Verde All Season’ın orijinal ekipman homologasyonlarıyla Pirelli’nin ‘Ultra Yüksek Performans Lastikleri’ en yeni Porsche Macan’ın sportif sürüş özelliklerine katkı sağlıyor.

P Zero ve Scorpion Verde All Season’ın bu versiyonları, en yeni Porsche Macan’ın karakteristiklerine, sürüş dinamiklerine ve elektronik özelliklerine göre kusursuz olarak tasarlanmış özel yapım lastiklerdir. Porsche için özel olarak üretilen bu lastikler, yanaklarında yer alan (N0) homologasyon işaretiyle rahatlıkla ayırt edilebiliyor.

Bugüne kadar Panarema, 911, Boxster, Cayman, Cayenne ve Macan gibi farklı Porsche modelleriyle 180’den fazla homologasyon elde eden Pirelli, artan homologasyon sayısı, premium ve prestij segmentlerinde orijinal ekipman lastiği tedarikçisi konumuyla sektördeki liderliğini pekiştiriyor. 2014 yılında 213’ü Premium ve prestij segmentlerinde olmak üzere toplam 266 yeni orijinal ekipman homologasyonu elde eden Pirelli, homologasyon sayısını dünya çapında yüzde 6 oranında artırdı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin