Pirelli’ye Bir Ödül de Fiat’tan

Pirelli, Fiat Chrysler’in her yıl en iyi tedarikçilerini ödüllendirmek için düzenlediği ‘Tedarikçi Kalite Ödülleri’nde stratejik tedarikçi ödülüne layık görüldü.

Otomotiv devlerinden Fiat Chrysler’in her yıl tedarikçilerine verdiği ‘Tedarikçi Kalite Ödülleri’ sahiplerini buldu. FCA, dünya üzerinde binden fazla tedarikçi arasından kendini çeşitli açılardan farklılaştıran 18 firmaya ödül verdi.

Pirelli, FCA Grup tarafından belirlenen tüm şartları yerine getirerek “değer zinciri yönetimindeki” başarısı ile ödüle layık görüldü. Bu ödül, Pirelli’nin otomotiv üreticileriyle yaptığı yakın işbirliği sonucundaki lastik üretme kapasitesinin de altını çiziyor. İki firma arasındaki işbirliği sadece standart yol lastiklerinde değil, Ferrari ve Maserati gibi markalar için üretilen ultra yüksek performans lastiklerinde de kendini gösteriyor.

İtalya Pirelli Orijinal Ekipman Direktörü Claudio Parodi, ödülü FCA’nın Avrupa ile Afrika ve Ortadoğu COO’su Alfredo Altavilla’dan, FCA Satın Alma Bölüm Başkanı Scott Garberding’den ve Maserati Satın Alma Başkanı Marcello Bariani’nin elinden aldı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin