OYPG Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği’nin 2015 yılında düzenlediği ilk genel kurul toplantısında derneğin tüzüğü yenilendi ve ayrıca derneğin adı Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG) olarak değiştirildi.

27 Ocak Salı günü Bostancı Dedeman Otel’de düzenlenen olağanüstü Genel Kurul’da dernek tüzüğü yenilendi. 2015’te düzenlenen ilk genel kurulda ayrıca derneğin adı OYPG olarak değiştirildi. Toplantıda, Haziran’da Seçimli Olağan Genel Kurul yapılacağı açıklandı.

Benzer Konular

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar söz konusu tüzüğün daha modern hale getirilmesi için çok çalıştıklarını ve ortaya bu değişikliklerin çıktığını belirterek tüzüğün yenilenen halinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Rekabet Kurumu’nun 6 Mayıs’da 2014’de Uludağ Üniversitesi’nde yayınlanacak tebliği öncesi pazar araştırması sunumunu gerçekleştirdiği toplantıda çıkacak tebliğ ile ilgili OYPG’den görüş talep ettiğini ifade eden Serdar Aslan rekabet hukuku konusunda uzman bir danışmanlık şirketiyle çalışarak, sigorta, eşdeğer parça, bilgi paylaşımı, tamir hakkı gibi konularda dernek görüşlerini hukuki dil açısından Avrupa müktesebatına uygun bir rapor halinde sunduklarını söyledi. Raporun ayrıntılarını karşılıklı görüşmek üzere 15 Ocak’ta FİGİEFA Genel Sekreteri Sylvia Gotzen ile beraber 9 kişilik bir heyetle Rekabet Kurumu’na ziyarette bulunduklarını belirten Serdar Aslan” Eşdeğer parça konusu gündemimizde, konuyu çok sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Bunun dışında parça üzerinde logonun kullanılması, araç sağlayıcısı tarafından kısıtlanması dahil 5-6 konu hakkında bizden görüş beklemekteler. 1 hafta-10 gün içerisinde görüşlerimizi kendilerine bildireceğiz” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin