Otonomi Medyadan Tam Not Aldı

Ankara’daki oto galerilerini kent dışında ortak mekanda toplamak üzere hayata geçirilen Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi, kapılarını medya mensuplarına açtı.

Esenboğa Yolu üzerindeki 375 dönümlük bir alanda yer alan ve içinde 551 showroomun yanı sıra, teknik birimler, çeşitli işyerleri, ofisler, akaryakıt istasyonu, beş yıldızlı otel, kafe ve restoranlar ile kuru temizlemeden kırtasiyeye, camiden AVM’ye tüm hizmet birimlerinin yer aldığı Otonomi projesi, medya temsilcilerinden tam not aldı.

Otonomi’nin medya mensuplarına yönelik etkinliği öğle yemeği ile başladı. Bunun ardından, Otonomi kampusunun basına tanıtılması amacıyla düzenlenen gezi programı kapsamında önce yeni yönetim ofis binası gezildi. Mesleki eğitim alanında kapsamlı ve sürekliliği olan bir çalışma programı başlatmaya hazırlanan Otonomi’nin yeni ofis binası içinde bu amaçla oluşturulan derslikler de basın mensuplarının beğenisini kazandı. Otonomi’yi hayata geçiren Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ile Başkent Otomobilcileri Derneği’nin (BOD) yanı sıra Otonomi’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Aydın Erkoç ve Başkan Yardımcısı Niyazi Berktaş, burada çekim yapan basın mensuplarına, proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Erkoç, her geçen gün büyüyerek optimal ticari kapasiteye yaklaşan Otonomi’nin, 2. el araç sektörün kurumsallaşması yönünde şimdiden büyük katkılar sağladığına işaret ederek, mahalle aralarında apartman altlarındaki yerlerini boşaltarak buraya taşınan esnafın da beklediklerinden çok daha iyi bir ticari performans yakaladığını vurguladı. Türkiye’de ilk defa böyle bir projenin hayata geçtiğini belirten Erkoç,  “Şehirdeki tüm otomobilciler aynı mekanda buluşuyor. Üstelik burası sadece bir otomotiv merkezi değil aynı zamanda bir yaşam merkezi. O yüzden Ankara’daki otomobil sektörünün kalbi artık Otonomi’de atıyor. Burada ulusal ve uluslararası projeler geliştiriyoruz. Sadece otomobil satışı değil araçlarla ilgili her türlü işlemi burada gerçekleştirmek mümkün. Her şey bizim garantimiz altında. Ayrıca burada her bütçeye göre araç bulmak mevcut. İkinci el piyasasının kalbi bundan böyle burada atacak. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Otonomi yöneticileri ve basın mensupları daha sonra kampus içindeki showroomları gezerek, araç ticaretini yakından gözlemlediler. Aydın Erkoç, yaya olarak yapılan gezi sırasında basına bilgi vermeyi sürdürürken, mekanda çekimler de yapan gazeteciler esnafla birebir görüşerek bilgi aldılar. Basın mensupları esnaf ziyaretleri boyunca teşhirdeki satılık araçlarla bizzat deneme sürüşü de yaptılar.

Benzer Konular

Esnaftan Otonomi yönetimine teşekkür…

Otonomi’de faaliyetini sürdüren esnaflar, memnuniyetlerini dile getirerek, burada hem çok iyi şartlarda çalışıp ticaret yaptıklarını hem de kazançlarının da 2-3 kat arttığını; nezih bir ortamda vatandaşa da daha iyi hizmet sunulmasının onları da memnun ettiğini anlattılar. Her türlü garantinin verildiği ve tüm işlemlerin burada gerçekleştirildiği bu yapıyı ortaya çıkaran ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade ettiler.

551 galeri 10 plaza….

Otonomi projesinde 2. el araç satışı yapan 551 showroom ve sıfır araçlar için 10 oto plazanın yanında tamir bakım hizmetlerinin de verildiği 13 işyerinden oluşan bir teknik servis bölümü ile yedek parça, otomobil camı ve akü satan işyerleri de bulunuyor. Merkezde, bankalar, noter ve trafik tescil bürosu, bir ekspertiz merkezi, test sürüş alanı, bir fotoğraflama merkezi ile filo kiralama hizmetleri de yer alıyor. Kampus içinde ayrıca meydan ticarethane, çeşitli konularda 28 işyeri ve 48 ofis bulunuyor.

Otonomi; günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayacak, günde 9 bin aracın giriş çıkış yapabileceği ve aynı anda 12 bin araç sergilenebilecek kapasitede… Araç almak isteyenler, binlerce aracın sergilendiği Otonomi’de aradığı her marka ve model aracı aynı çatı altında bir arada bulabiliyor, farklı marka ve fiyat seçeneklerini değerlendirerek istediği aracı tüm yasal işlemlerini aynı yerde gerçekleştirip her türlü testleri yapılmış biçimde ve Otonomi garantisiyle satın alabiliyor.

Akaryakıt istasyonu, 5 yıldızlı otel, kafe ve restoranlar ile kuru temizlemeden kırtasiyeye, camiden AVM’ye diğer tüm hizmet birimlerinin yer aldığı Otonomi projesinde aynı zamanda zengin alışveriş mekânları, sosyal yönü olan birimler de yer alıyor. Aileler ve çocukları için zengin sosyal aktiviteler planlanıyor. Haftanın 7 günü hizmet veren Otonomi, tüm bu özellikleri ile bir ticaret merkezinin ötesinde; ailecek tam gün vakit geçirilebilecek, gezi, eğlence ve gastronomi hizmetlerini bir arada sunan çok yönlü bir “yaşam merkezi” olarak şehir hayatına girmiş bulunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin