Otomotiv Sektörüne Akılcı Çözümler

Hafiflik, sağlamlık, estetik ve düşük maliyetli ürün beklentisi içinde olan otomotiv sektörüne eurotec® “akılcı çözümler” sunuyor.

Gelişen teknoloji, beklentilerin yükselmesine ve birbirine zıt özelliklerin dahi bir arada talep edilmesine yol açıyor. Otomotiv sektörü, tüketicilerin bu taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek; daha hafif ama daha güçlü, daha estetik ama daha düşük maliyetli ürünler üretebilmek için bugün yaygın olarak hammadde tercihini plastikten yana kullanıyor.

Müşterilerine çözüm ortağı olan eurotec®, sektörün ihtiyacını uygulama bazlı özel mühendislik plastiklerinden hammaddeler geliştirerek en iyi şekilde karşılıyor. Müşterilerinin sorunsuz bir prosesle üretim yapabilmeleri için ile daim“akılcı çözümler”i a yanlarında.

Müşteri ihtiyaçlarına yalnız özel ürünler değil, düşük sipariş miktarları ve bir hafta gibi kısa dönemli teslim süreleri ile standart ürünler de sunarak öne çıkan eurotec®, Türkiye’nin lider hammadde tedarikçisidir.

Standart ürünlerde rekabetçi, özel ürünlerde yaratıcı çözümler sunan eurotec®’in otomotiv sektöründe en çok tercih edilen ürünleri Tecomid markası altındaki poliamid ve Tecodur markası altındaki PBT bazlı hammaddelerdir.

eurotec®, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda cam elyaf, cam bilya, karbon elyaf ve çeşitli mineraller & kombinasyonları ile malzemelerini takviye ederek sert & mukavemeti yüksek parçalar üretilmesini sağlar. Ayrıca otomotiv sektörü için en önemli özelliklerden biri olan darbe dayanımı, eurotec® mühendislik plastikleri ile standart dayanımlıdan süpertoka kadar karşılanabiliyor ve düşük sıcaklık, mükemmel esneklik gibi bir çok özellik sağlanabiliyor.

Yaygın olarak otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu bir diğer özellik ise UV ve iklim koşullarına karşı dayanımı. eurotec® çeşitli iklim koşullarına dayanıklı, yüksek UV direncine sahip ürünler geliştirmiştir. Bu ürünler araçların iç ve dış bir çok uygulamasında güvenle kullanılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak ürünlerini istenilen renkte tedarik edebilirken, lazerle yazılabilen, sıcaklıkla renk değiştirebilen, elektrostatik boya ile boyanabilen ve metal kaplanabilen geniş bir ürün yelpazesine sahip.

eurotec®’in bugün tercih edilen tedarikçi olmasının ardında mühendislik plastikleri’ne getirmiş olduğu farklı bakış açısı yatmakta. Takım çalışmasını hayat felsefesi olarak benimsemiş olan eurotec®, müşterilerini de takımın bir üyesi olarak görüyor. Sürekli iyileştirmeye açık bir yönetim anlayışı ile tüm kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanmayı kendine ilke edinen eurotec®, diğer sektörlerde olduğu gibi otomotiv sektöründe de tüm ihtiyaçları karşılamak üzere çok çeşitli, akılcı çözümlerini sunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin