Otomotiv Sektörü Dünya Otomotiv Konferansı’nda Bir Araya Geldi

WorldwidePartnerships London tarafından organize edilen World Automotive Conference (Dünya Otomotiv Konferansı) 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.

Bozankaya ve DLK Gümrük Müşavirliği A.ş. firmalarının altın sponsor, Act Econ ve Ekol firmaları gümüş ve Ubiq İnnovations, ATA Freight Line ve Dow Aksa firmaları bronz sponsor olarak desteklediği Dünya Otomotiv Konferansı’na 300’den fazla delege katılım sağladı.

Bu yıl 2.’si düzenlenen, otomotiv, lojistik, finans sektörlerinden temsilciler ve Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı’ndan müsteşarlık düzeyinde katılımın gerçekleştiği etkinliğin medya partneri de Ticari Araçlar Dünyası Dergisi oldu.

Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı Osman Sever’in açılış konuşmasıyla start alan etkinliğin 1.oturumunda sektördeki gelişmeler ele alındı. İlk günün 2. oturumunda ise lojistik, tedarik zinciri ve limanlar konuları masaya yatırıldı. Bozankaya sponsorluğunda düzenlenen 2. günün ilk oturumunda ise konuşmacılar; elektrikli, hibrid araçlar ve batarya teknolojileri başlığı altında sunumlarını gerçekleştirdiler. 2. günün diğer oturumlarında ise inovasyon ve mega trendler, güvenlik, sürücüsüz araçlar ve bağlı araçlar tartışılan konuların ana başlıklarını oluşturdu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin