Otomotiv Endüstrisi Hannover’de Zirve Yaptı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organizasyonuyla IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’na katılan Türk firmaları büyük ilgi gördü.

OİB Başkanvekili Ömer Burhanoğlu, “Fuardaki ilgi endüstrimizi sevindirdi. Amacımız hafif ticari araçta üretimde zirvede olan yerimizi korumak ve ihracatımızı artırmak” dedi.

Dünya otomotiv endüstrisinin kalbi IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda attı. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organizasyonuyla milli katılım statüsünde fuarda yer alan Türk otomotiv endüstrisi, Çin ve Almanya’nın ardından en fazla firma ile iştirak eden ülke oldu.

Hannover’de 65. kez düzenlenen IAA Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’na Türkiye 88 firma ile katıldı. Türk stantları yabancıların büyük ilgisini çekti. Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği (VDA) Başkanı Angela Mans ile de temaslarda bulunan OİB heyeti, Türk otomotiv endüstrisinin yükselen kalitesini ve hizmet anlayışını fuarda sergiledi.

OİB Başkanvekili Ömer Burhanoğlu, hafif ticari araç üretiminde Türkiye’nin Avrupa birincisi olduğunu hatırlatarak, zirvedeki yerlerini korumak istediklerini söyledi. Burhanoğlu, fuarda hem OİB, hem de firmalar adına önemli temaslarda bulunduklarının altını çizerek, “Türkiye’nin en önemli markalarıyla Hannover’deyiz. Türk firmalarına büyük ilgi olduğuna tanık olduk. Amacımız hafif ticari araç üretiminde zirvedeki yerimizi korumak ve ihracatımızı daha üst seviyelere çıkarmak” diye konuştu.

Aralarında Otokar, Karsan, Temsa, Anadolu Isuzu, Canel, Farplas gibi birçok firmanın bulunduğu Türk standını Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve UTİB Başkanı İbrahim Burkay, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Arslan da ziyaret ederek destek verdi.

Foto: (Soldan) – Hannover Ticaret Ataşesi Kudret Ceran, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, OİB Başkanvekili Ömer Burhanoğlu, TOSB Başkanı Yunus Çiftçi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Arslan, Türkiye Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay OİB standında.

Bu konularıda İnceleyebilirsin