Otomobiliniz Bahara Hazır Mı?

Soğuk ve bol yağışlı geçen kış mevsiminin ardından baharın gelişiyle havalar ısınıyor; doğa ve yol şartları değişiyor. Kışın yıpratıcı etkilerinden sonra otomobiliniz bahar bakımına ihtiyaç duyuyor. Hem performans hem de güvenlik açısından otomobilinize yaptıracağınız sağlam bir bahar bakımı şart.

Sadece Cebinizi Değil, Doğayı da Korur

Yoğun günlük tempo içerisinde hayatlarımızı emanet ettiğimiz araçlarımızın bakımını ihmal edebiliyoruz. Otomobil bakımı denildiğinde ilk akla gelen madeni yağlar, araç teknolojileri ile birlikte gün geçtikçe hızla gelişmektedir. Sürücülerinin bu değişimi takip etmeleri ve otomobillerinin marka-modeline göre doğru yağları tercih etmeleri ise oldukça güçtür. Üretici onayları ve API gibi standartlar gözetilerek seçilecek motor yağı, aracınızın ömrünü uzatıp, bütçenizi ve doğayı koruyacaktır. Otomobilinizi yağ değişimini eksiksiz gerçekleştirecek güvendiğiniz servislere, Motul ürünleri kullanan bayilere emanet ediniz.

Aracınız İçin Motul Motor Yağları

Otomobilinizin en önemli bakım unsurlarından yağ değişimi mutlaka yetkin kişilerce yapılmalıdır. Bununla birlikte araca uygun yağ seçimi parçaların uzun dönemli kullanım performansı açısından çok önemlidir. Yağ değişiminden önce kullanılacak Motul Engine Clean ile eski yağdan kalan tüm kalıntı ve kirleri motordan uzaklaştırabilirsiniz.

Motul otomobil ürün ailesinde tüm standart araçlar için,  %100 sentetik 8100 serisi,  Technosynthese formülasyonlu 6100 serisi ile 2100 serisi ve araç üreticisine özel %100 sentetik Spesific serisi bulunmaktadır. Ayrıca 300V grubu ile de motor sporları ve performanslı kullanıma yönelik özel ürünler yer almaktadır. Motul, geniş ürün ailesi ile piyasadaki tüm binek otomobil modellerinin %99’nun ihtiyacına yönelik ürünler geliştirmektedir.

Aracınıza Bahar Dopingi

Yoğun kış aylarından çıkışta ister dizel ister benzinli olsun aracınızı en uygun şekilde bahara hazırlayabilmek için yakıt sisteminizi gözden geçirmelisiniz. Fuel System Clean ile benzinli, Diesel System Clean ile dizel araçların yakıt sisteminin bütününde görülen kirlenme ve tıkanmaları etkili şekilde temizleyerek aracınızı koruyabilirsiniz.

Yakıt sisteminde oluşan yoğunlaşmalar ve korozyon, enjektör pompasında oluşan zift ile ateşleme çemberinde oluşan birikintilerin etkin bir biçimde uzaklaştırılması ile aracınızın performansı artar ve ilgili parçaların ömrü uzar. Ayrıca yakıt tankında biriken su yakıt içerisine hapsedilir ve yakılarak motordan uzaklaştırılır.

Bu konularıda İnceleyebilirsin