OSS Derneği’nde Yönetim Kurulu Güven Tazeledi

Otomotiv satış sonrası sektörünün çatı kuruluşu OSS Derneği, 2021 yılı Seçimli İdari ve Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. OSS Derneği üyelerinin yoğun katılımıyla düzenlenen genel kurulda, 2019 yılından bu yana görevini sürdüren Ziya Özalp başkanlığındaki yönetim kurulu, genel kurulun oy birliğiyle güven tazeledi

OSS DERNEĞİ’NDE YÖNETİM KURULU GÜVEN TAZELEDİ

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS Derneği), geçtiğimiz yıl pandemi tedbirleri nedeniyle ertelenen 2020 yılı İdari Mali Genel Kurulu ve 2021 yılı Seçimli İdari ve Mali Genel Kurulu’nu 15 Eylül Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla gerçekleştirdi. OSS Derneği üyelerinin yoğun katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, 2019 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren Ziya Özalp yeniden başkanlığa seçildi. Genel kurulda, yeni dönemin yönetim kurulu üyeleri Anıl Yücetürk, Ali Özçete, Burak Şener, Halit Başbuğ, Abdullah Yavuz, Emirhan Silahtaroğlu, Hakan Ataoğuz, Hüseyin Topal, Zeynep Erfan, Ufuk Çilek, Emre Şahin, Fatih Odabaşılar ve Mehmet Karakoç olarak belirlendi. Denetleme kurulu üyeleri ise Aziz Kahya, Kadri Öztürk, Hüseyin Muratoğlu, Erdoğan Kesmen, Beylem Leblebici Birsen ve Mehmet Korkmaz’dan oluştu. Yeniden seçilen OSS Derneği yönetim kurulu iki yıl boyunca görev yapacak.

“Pandemi Nedeniyle Yaşanan Dalgalanmaları Hep Birlikte Aştık”

İkinci kez Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Ziya Özalp, “2 yıl önce büyük heyecanla yola çıktığımız günlerde, sektörümüzün geleceğine dair öngörülerde bulunabiliyor, çeşitli veri ve çalışmalar üzerinden orta ve uzun vadeli projeksiyonlar çıkarabiliyorduk. Olası negatif senaryoları ise sizlerle henüz doğmadan konuşmayı ve planlamayı umuyorduk. Ancak, negatif senaryo hiç beklemediğimiz yerden, pandemiden geldi. Geçtiğimiz yıl derneğimizin kuruluşunun 25. yılını geride bıraktık. Her ne kadar 25. yılımızı pandemi şartları altında geçirsek de o karanlık günlerdeki dayanışma ruhumuz ilk dalgayı atlatmamızı sağladı. Bir yandan yeni normale alışmaya çalışırken, bir yandan da mobilitenin getirdiği talebi hep birlikte karşılamayı başardık. Açılıp kapanmaların yarattığı ciddi dalgalanmaları, tüm sektör oyuncuları olarak görüntülü toplantılar, söyleşiler ve online eğitimlerle savuşturduk. Aynı gemide olmanın güvenini hissettik, birbirimizden güç aldık. Bizler iki sene önce göreve geldiğimiz zaman sizlere kısaca hedeflerimizden bahsetmiştik ve demiştik ki; bu dönemin altın kelimeleri eşitlik, şeffaflık, kapsayıcılık ve izlenebilirlik olacak. Biz, bu altın kelimelere yeni dönemde sahte ile mücadele ve geleceğimizi korumayı da ilave edip, daha kapsayıcı şekilde görevimize devam etmek istiyoruz. Yeni yönetimin sektörümüz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

OSS Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu:

Yönetim Kurulu Başkanı

Ziya Özalp           Martaş Otomotiv

Yönetim Kurulu Üyeleri

Anıl Yücetürk                     Halla Corporation

Ali Özçete                                         Özçete Otomotiv

Burak Şener                                     Şener Otomotiv

Halit Başbuğ                                    Başbuğ Otomotiv

Abdullah Yavuz                 Schaeffler

Emirhan Silahtaroğlu       Silkar Endaş

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Hakan Ataoğuz                 Ekol Otomotiv

Hüseyin Topal                   Adagroup

Zeynep Erfan                     SKF

Ufuk Çilek                                         Valeo

Emre Şahin                                       Hıdırusta

Fatih Odabaşılar                              Altay Otomotiv

Mehmet Karakoç                            Bakırcı Otomotiv

 

Denetleme Kurulu Üyeleri

Aziz Kahya                                        Genel Oto

Kadri Öztürk                                     Orjin Otomotiv

Hüseyin Muratoğlu                         MAPA Automotive

 

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Erdoğan Kesmen                             ASG

Mehmet Korkmaz                           Mega -Tek Otomotiv

Beylem Birsen                   Lepar Otomotiv

Bu konularıda İnceleyebilirsin