NSK İtalya, Padua Üniversitesi araba yarışı takımına sponsor oldu

NSK İtalya, öğrenciler için prestijli bir uluslararası araba yarışları etkinliği olan Formula SAE 18. serisinde Padua Üniversitesi’nin işbirliği sponsorları arasında olmaktan gurur duydu. Padua Üniversitesi bu yıl gerçekleştirilen yarışmada diğer 56 yarış takımı karşısında mücadele etti ve NSK tarafından tedarik edilen yüksek performanslı rulmanların da yardımıyla birçok başarılı sonuca imza attı.

Tarihi 1981 yılına kadar uzanan Formula SAE, üniversite öğrencilerinin bir yarış aracı tasarlayıp üretmesini içeren uluslararası bir mühendislik yarışmasıdır. Takımlar küçük “Formula” tipi yarış araçları tasarlamak, geliştirmek ve hazırlamak için 8 ila 12 ay çalıştıktan sonra, bu araçlar teknik inceleme, maliyet, sunum, mühendislik tasarımı, solo performans denemeleri ve dayanıklılık dahil olmak üzere bir dizi statik ve dinamik etkinlikler sırasında hakemler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

20 ülkeden yaklaşık 1.600 öğrenci yarışmanın 18. serisine katıldı. 17 farklı üniversiteden ve İtalya’dan 22 takım dahil olmak üzere, 47’si Avrupa’dan toplam 56 takım yarışmaya katılım gösterdi.

NSK, 1E (elektrikli otomobil) klasmanında yarışan yarış aracına yüksek kaliteli, yüksek güvenilirliğe sahip rulmanları tedarik ederek Padua Üniversitesi takımına destek olurken, İtalya’da gerçekleştirilen etkinlikte takım, 30’dan fazla katılımcı arasından 4. oldu. Bununla birlikte, en büyük zafer, Macaristan’da gerçekleştirilen bir etkinlik sırasında, Race UP takımı (Padua Üniversitesi) tarafından geliştirilen prototip elektrikli araçla ilk defa 22 km mesafe kat edilen 28 tur testi kapsamındaki dayanıklılık etkinliğini tamamladığında geldi.

Netice itibarıyla, yarış pistinde elde edilen sonuçlara, bir yıl boyunca devam eden azimli çalışmaların sonucunda ulaşıldı. Bu başarıda, Padua Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tasarım ekibi ile aralarında NSK İtalya’nın da bulunduğu sponsor şirketler arasındaki yakın işbirliğinin önemi yadsınamaz. NSK İtalya, Formula SAE 2023 etkinliğinde elde edilen bu prestijli sonucu paylaşmaktan mutluluk duyar ve gelecekte de bu başarılı işbirliğinin devamını temenni eder.

Bu konularıda İnceleyebilirsin