NGK, Yeni Fabrikasıyla Buji Üretimini Yüzde 30 Artıracak

NGK Spark Plug Europe’ın ana kuruluşu NGK Spark Plug Co., Ltd., sürekli artan pazar talebini karşılayabilmek için buji üretim kapasitesini genişletiyor. Ateşleme ve sensör teknolojisinde uzmanlaşmış olan şirket, bu amaçla daha geçenlerde Japonya Komaki’de yeni bir buji fabrikasını işletmeye açtı.

Dünyanın lider buji üreticisi NGK Spark Plug Co., Ltd., 2020’de yılda bir milyar buji üretmeyi hedefliyor. Bu da bugüne kıyasla yaklaşık %30 oranında bir artış demektir. NGK, bunun için gerekli olan üretim kapasitelerini sağlamak üzere şirketin ana üretim yeri olan Komaki’de buji komponentlerinin üretileceği yeni bir fabrika daha kurdu. Takriben 26 bin metrekarelik bir üretim alanını kapsayan yeni tesis, Mayıs 2015 ile Mart 2016 arasında 7 milyar Japon Yeni (yaklaşık 57 milyon Euro) tutarında bir yatırımla inşa edildi. Bu tesiste başlıca orta elektrotlar ve buji kablolarının parçaları üretilecek.

Yeni fabrika binasında çevre dostu bir yaklaşım izlendi. Düşük enerji tüketimi ilkesine göre tasarlanan binada, klimatizasyon jeotermal enerji ile gerçekleşiyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin