NGK Spark Plug Europe, Yeniliklerini Tanıttı

Ateşleme ve sensör uzmanı NGK, son olarak Automechanika 2014’te yenileme pazarına yönelik egzoz gazı sıcaklık sensörleri gamını, ateşleme bobini ürün yelpazesine eklenen ürünleri ve lambda sensörü gamındaki yeni ürünleri tanıttı.

NGK Spark Plug Europe, OE egzoz gazı sıcaklık sensörlerini yenileme pazarına yönelik yeni bir ürün gamında bir araya getirdi. Buji, kızdırma bujisi ve lambda sensörü üreticisi NGK Spark Plug Europe, egzoz gazı sıcaklık sensörü yelpazesiyle yenileme pazarına yönelik yeni bir ürün grubunu lanse etti. Söz konusu sensörler, egzoz gazının sıcaklığını denetleyerek turboşarjlı araçlardaki motor komponentlerinin etkili bir şekilde korunmasını sağlar.

NTK marka egzoz gazı sıcaklık sensörleri, aşırı sıcaklara ve vibrasyonlara karşı son derece dayanıklı olmakla birlikte yüksek ölçüm hassasiyeti, yüksek çalışmaya hazır gelme hızı ve geniş ölçüm aralıkları sunduğu için orijinal ekipman olarak çok revaçta. Söz konusu sensörler için akdedilen ilk OE anlaşmasından on yıl geçtikten sonra NGK; bugün dünya genelinde tüm orijinal ekipman egzoz gazı sıcaklık sensörlerinin yüzde 35’ini tedarik ediyor. Sadece turboşarjın önünde yer alan ve özel önem arz eden montaj konumuna bakıldığında NGK’nın pazar payı yüzde 62’ye çıkıyor.

Yeni egzoz gazı sıcaklık sensörü yelpazesi, gerek yedek parça bayilerine gerekse oto servislerine kayda değer bir iş potansiyeli sunuyor: İlk önce, en çok rağbet gören 20 NTK tipleri için lanse ediliyor. Her bir sensör, karşılığındaki OES ürünü ile tıpatıp aynıdır. Bu ürün gamı, Audi, BMW, Dacia, Ford, Renault, Seat, Skoda ve Volkswagen gibi önemli markaların araçları da dâhil olmak üzere Avrupa’da mevcut yaklaşık 12,6 milyon araç için sensör sunuyor.

Yenileme pazarına yönelik ateşleme bobini yelpazesini genişletti
NGK Spark Plug Europe, yenileme pazarına yönelik kendi bünyesindeki ateşleme bobini yelpazesinin lansmanından iki yıl sonra Automechanika 2014’te, ürün gamına 28 yeni ateşleme bobini tipini eklediğini duyurdu. Bundan böyle NGK ateşleme bobini yelpazesi, sektörün en yüksek pazar ihtiyacı karşılama oranını sunmaya devam edecek.

Ateşleme ve sensör uzmanı NGK Spark Plug Europe, ateşleme bobini yelpazesini güncelleyerek pazarda yaşanan son gelişmelere uygun hâle getirdi. Toplam 28 yeni ateşleme bobini arasında, örneğin Volkswagen Up, Mini, Opel Adam, Opel Astra J ve Opel Mokka ile Mazda 6, Renault Clio IV ve Dacia Sandero II için bobin bulunuyor. Yeni tiplerle birlikte toplam 372 ateşleme bobinini kapsayan ürün gamı, Avrupa’da mevcut olan tüm otomobillerin yüzde 90’ının ihtiyacına cevap verebiliyor. Sırf en fazla rağbet gören 20 ateşleme bobini bile pazar ihtiyacını yüzde 50 oranında karşılamakta.

Lambda sensörü yelpazesine yeni ürünler ekledi
NGK, lambda sensörü yelpazesine 86 yeni sensör ekleyerek ürettiği sensör sayısını toplam 822’ye çıkardı. Bundan böyle şirket, Avrupa’da mevcut araçların yaklaşık yüzde 70’i için uygun lambda sensörü sunabilecek. Sırf piyasaya yeni sunulan lambda sensörleri bile 2,4 milyon aracın ihtiyacını karşılamakta.

Tüm NTK marka lambda sensörlerinde olduğu gibi, yeni tipler de en ince detayına kadar otomobil üreticilerinin spesifikasyonlarına uygun. Hepsi hazır yüklenmiş bir OEM fişe, uygun kablo uzunluğuna ve silikonsuz sıcak vidalama macunu ile kaplanmış olan vida dişlerine sahipler.

Yeni eklenen sensörler ile birlikte lambda sensörü yelpazesi, Avrupa’daki araç mevcudu bakımından yüzde 70 gibi yüksek bir pazar ihtiyacı karşılama oranına sahiptir. Bunun dışında benzinli motorlarda yüzde 81 tip uyumu ile, bu segmentteki en yüksek pazar ihtiyacı karşılama oranını sunar. Son olarak ürün grubu, dizel araçlarına yönelik, yalnızca NGK’dan temin edilebilen birçok lambda sensörünü de içine alır.

Bu konularıda İnceleyebilirsin