NGK Spark Plug Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi Arasında

Global medya grubu Thomson Reuters’in yayınladığı 2014 Yılı Dünyanın En İyi 100 Yenilikçi Şirketi Raporu’na (TOP 100 Global Innovators Report 2014) göre NGK Spark Plug, dünyanın en yenilikçi 100 şirketi arasında.

NGK, Thomson Reuters tarafından girişimcilerin yenilikçi gücüyle ilgili göstergelere dayanarak hazırlanan seçkin listeye 2013 yılından sonra ikinci kez girmeyi başardı.

Thomson Reuters, TOP 100 Global Innovators listesini oluşturmak için dünya çapında yılda en az 100 patent başvurusunda bulunan tüm kuruluşların verilerini inceledi. Raporda kaç patentin gerçekten bir şirketin yeniliklerine katkı sağladığı değerlendirilirken, ayrıca şirketlerin fikrî mülkiyetlerini nasıl korudukları analiz edildi. Bir şirketin patentleri patent sahibinin dışındaki kuruluşlar tarafından kaç defa referans olarak alındığı da sıralamaya etki eden unsurlardan biri oldu.

NGK Şirketler Grubu son yıllarda çok sayıda patent ve yenilik gerçekleştirdi. NGK, en yenilikçi diğer 100 şirketin tümü gibi, patentlerin sayısı, yaratılan istihdam ya da araştırma ve geliştirme harcamaları olmak üzere neredeyse her kategoride New York Borsası’nın en önemli endeksi olan S&P 500’ün üstüne çıktı.

“TOP 100 Global Innovators listesine dâhil olmak, dünya çapında büyüme sağlayan, istihdam yaratan ve önemli yenilikleri ileriye götüren şirketlerden biri olmak anlamına gelir” diye sevinen NGK Spark Plug Europe Genel Müdürü Masaki Sumiya, “İkinci kez üst üste bu önemli listeye girmeyi başardığımız için büyük kıvanç duymaktayız” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin