NGK, Ferrari’nin Çözüm Ortağı Oldu

NGK, Scuderia Ferrari ile olan teknik işbirliğini 2015 yılı için pekiştirip güçlendirdi.

300’den fazla Formula 1 yarışı ve toplam 32 Dünya Pilotlar ve Dünya Markalar Şampiyonluğu kazanan İtalyan ekip için can alıcı öneme sahip bu dönemde NGK, yeniden Scuderia Ferrari’nin çözüm ortağı oldu.

Her iki şirkete de önemli başarılar kazandıran çözüm ortaklığı, NGK’nın yarış ekibine ilk defa buji tedarik ettiği 1996 yılına dayanıyor. Sağladığı kaliteli yüksek teknolojiyle NGK, Scuderia Ferrari’nin şirket tarihinin en hareketli döneminde kazanılan 6 Dünya Pilotlar Şampiyonluğu ve 8 Dünya Markalar Şampiyonluğu’nda büyük pay sahibi oldu.

Geliştirdiği yenilikçi, özel tasarlanmış ve performanslı ürünlerle NGK, Scuderia Ferrari ile olan teknik işbirliğini 2015 yılı için pekiştirip güçlendirdi. İki marka arasındaki çözüm ortaklığı daha da yoğunlaşırken NGK, Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Kimi Räikkönen’in kullandığı araçlara özel ürünler geliştiriyor. Maranello yapımı araç üzerindeki NGK logosu, bu işbirliğinin teknolojik dinamiğini simgeliyor.

NGK logosunun Scuderia Ferrari’nin Formula 1 araçlarının üzerinde yer almasının, Maranellolu mühendislerle uzun yıllardır sürdürdükleri yakın işbirliğinin bir simgesi olduğunu söyleyen NGK Spark Plug Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Damien Germès, “Tekrar Scuderia Ferrari ile çalışabilmekten ve logomuzu şampiyonluk için mücadele veren en prestijli yarış arabalarından birinin üzerinde görmekten gurur duymaktayız.” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin