Moto2 ve Moto3 Motosikletlerine Yağ Tedarikçisi Oldu

Alman motor yağı uzmanı LIQUI MOLY, bu yılki yarış sezonunun sonundan itibaren Moto2 ve Moto3 dünya şampiyonalarının resmi yağ tedarikçisi oluyor. Bütün ekipler, 2015 sezonu hazırlıkları sırasında şimdiden yeni motor yağını kullanmaya başladı. LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Yarış serisinin bizi tek yağ tedarikçisi olarak seçmiş olması bizim için büyük bir onur” diyor.

Benzer Konular

Baumann, sözlerine, “Tutarlı bir şekilde yüksek kalite standardını korumak için sadece Almanya’da üretim yapmamızın da bu kararda etkili olduğuna inanıyorum” diye devam ediyor. Şirket, yarış serisinden, kendi yağ geliştirme çalışmaları için test laboratuvarı olarak da yararlanıyor. Bu yarışlarda motor yağı, başka hiçbir yerde olmadığı kadar ağır şartlarda zorlanacak: “aşırı yüksek devir, aşırı sıcaklıklar, aşırı yük değişimi.” Yarışçıların ve teknisyenlerin geribildirimlerinden, yağdan daha da yüksek verim alabilmek için değerli ipuçları elde edilecek ve şirket ekiplerle birlikte formüllerini daha da geliştirmek için çalışıyor.

Bu gelişmeden sadece Moto2 ve Moto3’ün profesyonel sürücü ve uzmanları değil, bütün motosiklet sürücüleri avantaj elde edecek. Çünkü bir yağ, yarış pistinde kendini kanıtladığında, yolda da en yüksek performansı sağlar. Peter Baumann: “Bu ödünsüz performansı, her motosiklet sürücüsünün hizmetine sunmak istiyoruz” diyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin