Meyle’den Kalite Aksiyonu

MEYLE Kalitede atak yaparak devir daim su pompalarının daha uzun dayanabileceğini gösterdi.

Wulf Gaertner Autoparts AG şirketinin mühendisleri, çoğu arızaların nedenini inceleme ve araştırmalarının sonucunda MEYLE silisyum karbür bazlı mekanik salmastraları bulunan devir daim su pompalarını buldular. Malzeme sertliği sayesinde serbest parça piyasasında geçerli standartlara göre yüksek dayanıklılığa, daha uzun bir ömre ve düşük aşınmaya sahip olan MEYLE devir daim su pompalarının yüzde kırk civarında ve orijinal sektörde de yer alan silisyum karbür bazlı mekanik salmastraları kullanılıyor. MEYLE garanti süresine ek olarak binek otomobiller için olan tüm MEYLE devir daim su pompalarına 100.000 mil eşdeğer olarak 160.934 km minimum kilometre garantisi veriyor.

Devirdaim su pompaların arızalanması, motorun tahrip olmasına neden olabilir. Servis atölyelerini ve onların müşterilerini bu düşünülebilecek en büyük hasardan korumak için, adı geçen Hamburg’lu üreticinin mühendisleri MEYLE devir daim su pompalarını şimdi daha da mükemmel hale getirdiler. Temin edilebilen MEYLE devirdaim su pompalarının yaklaşık yüzde kırkı bundan böyle serbest parça piyasasında geçerli kalite standardının çok üzerinde olan ve orijinal devir daim su pompalarında da kullanılan bir conta türü ile donatıldı. Bu sızdırmazlık elemanını özel kılan, kayar contalarda kullanılan SiC/SiC (silisyum karbür) kayar yüzey eşleşmesi. Geleneksel contalarda kullanılan kömür veya sert kömürle karşılaştırıldığında, silisyum karbür malzemesinin sertliği bir elmasınkine benzer.

Böylece salmastra kontamine soğutma maddelerine karşı daha dayanıklı oluyor. Oldukça düşük sızdırmazlık boşluğu yüksekliği (yakl. 1 mikron), sızdırmazlık boşluğuna giren kritik partikül sayısının önemli oranda azalmasına neden oluyor. Boşluğa girmeyi başaran en küçük partiküller ise adeta dövülerek parçalanıyor ve bu sayede erken aşınma olgusunu ortadan kaldırıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin