MEYLE Platinum Pads Her Koşulda Yüksek Güvenlik Sağlıyor

Frenler, bir aracın güvenliği için esas olan bileşenlerden bir tanesi olup tehlike anında hayat kurtarabilir. MEYLE Platinum Pads adı altında temin edilen, yeni bir gelişim aşamasına taşınmış olan MEYLE fren balataları, en yüksek ihtiyaçlara yanıt veren ve özel konfor sağlayan yeni bir balata karışımına sahiptir. Bunlar sadece bakır ve ağır metaller içermekle kalmıyor, aynı zamanda yüksek sıcaklıklarda bile güvenli fren etkisi ve düşük ses oluşumu ile öne çıkıyor.

MEYLE Platinum Pads fren balatalarının her koşul altında kısa fren mesafeleri ile güvenli frenleme sağladıkları, dünyada otomotiv üreticilerinden bağımsız en büyük otomobil test alanında düzenlenmiş olan bir performans testi ile kanıtlandı. Automotive Testing Papenburg GmbH (ATP), üç test serisi halinde otomobillerde fabrika çıkışlı olarak kullanılan fren balatalarını doğrudan MEYLE Platinum Pads balataları ile karşılaştırdı.

Benzer Konular

Önce yapısal açıdan birbirinin aynısı olan iki adet Audi Q7 modeli araç üzerinde testler düzenlendi. MEYLE Platinum Pads fren balataları, özellikle lüks binek otomobilleri ve SUV’lerin artan ihtiyaçları hesaba katılarak geliştirildi.

Kuru yol sathında yapılan frenleme testinde MEYLE fren balataları ile donatılmış araç daha erken durarak, tehlikeli anlarda hayat kurtarabilen önemli metreler kazandırdı. Yarı ıslak, yarı karla kaplı olarak simüle edilen bir yol sathında düzenlenen µ mıcır testi, frenlerin zorlu yol koşullarında nasıl tepki verdiklerini, yani aracın istikrarlı bir şekilde izinde kalıp kalmadığını gösterdi. Bu testte de MEYLE Platinum Pads balataları ile donatılmış olan araç galip gelmiştir. Yüksek süratli bir test pistinde ise yüksek hızlı soldurma testi çerçevesinde aşırı zorlu durumlardaki fren tutumu incelenmişti. Bunun için rejenerasyona izin vermeden arka arkaya 10’ar defa tam fren yapılarak, frenlerin 650°C’nin çok üzerinde bir sıcaklığa ulaşmaları sağlandı. Bu testte belirlenen istikrarlı sürtünme katsayısı, MEYLE ürününün olağanüstü performansını bir daha doğruladı. Bu test serileri daha sonra taban ve orta sınıf araçlarla tekrarlandı. BMW X1 ve VW Golf V markalı araçlarda da MEYLE Platinum Pads balataları en iyi test sonuçlarını elde etti.

Gerçek zamanlı koşullar altında düzenlenen, geniş kapsamlı ve bağımsız testler, MEYLE Platinum Pads fren balatalarının fren tutumu ve sürtünme katsayısı açısından sahip oldukları olağanüstü özelliklerini doğruluyor. Yine de Hamburglu üretici MEYLE’nin fren balataları sadece güvenlik bakımından öne çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek çevre standartlarını da yerine getiriyor. Fren balatasının taşıma plakasının arkasına monteli olan ve birbirlerine yapışık olan üç katmanlı gümüş soğurma sacları (İng. shim), MEYLE Platinum Pads fren balatalarının diğer olumlu özelliklerini tamamlıyor. MEYLE Platinum Pads fren balatalarının diğer avantajı ise bu balatalar üretim sürecinin sonunda alazlama denen bir ısıl işleme tabi tutuluyor(İng. scorching). Bu işlem sayesinde bu fren balataları monte edildikten sonra daha kısa rodaj sürelerine ihtiyaç duyuyor ve en kısa zamanda tam performansla kullanılabiliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap