Messe Frankfurt, Comtrans ve Autotrans ile Rusya’da Büyüyor

Messe Frankfurt, Rusya şubesi olan Messe Frankfurt RUS’un Comtrans ve Autotrans’ın yüzde 50 hissesini satın almasıyla Rusya’daki büyümesini sürdürüyor. Geriye kalan yüzde 50’lik kısım ise ITE Grup’un Rusya şubesi olan ITE Expo OOO tarafından üstlenildi. Comtrans ve Autotrans, ticari araçlar alanında Rusya’nın lider ticaret fuarı konumunda. Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra yeni kurulan organizasyonun adı ITEMF Expo AO olacak.

Messe Frankfurt Başkan ve CEO’su Wolfgang Marzin, “Rusya ticari fuarcılık sektöründe anahtar küresel pazarlardan biri. Comtrans ve Autotrans da Rusya’daki en başarılı ticari araçlar fuarı ve CIS ticari araçlar, araç parçaları, taşımacılık, depoculuk ve lojistik alanlarını kapsayan geniş bir yelpaze sunuyor. Bu mükemmel bir temel ve her iki etkinlikte Rusya pazarında pozisyonumuzu sürdürülebilir şekilde güçlendirmemizi sağlayacak.” dedi.

Ticari fuar organizasyon ve altyapısında yılların verdiği uzmanlığına dayanan Messe Frankfurt, bu gelecek merkezli alanı Comtrans ve Autotrans ile daha ileriye taşıyarak genişliyor. Dünya çapında lider B2B fuarı Automechanika ile şirket 1971’den beri uluslararası aftermarkette yenilikleri sergiliyor. An itibariyle Automechanika, 4 kıtada, 14 ülkede, 15 etkinliği portfolyösünde bulunduruyor. Messe Frankfurt Rus şubesi Moskova’da 12 etkinliği organize ediyor ve 40 çalışana sahip.

ITE CEO’su Russel Taylor, “Comtrans ve Autotrans Rusya ticari araçlar sektöründeki en önemli etkinlikler. ITE ve Messe Frankfurt’un uluslararası satışları ve pazarlama yetisi onları bir adım daha ileri taşıyor. Aynı zamanda MIMS Automechanika Moskova’da yıllardır başarıyla çalıştığımız Messe Frankfurt’la ortaklığımızı güçlendirmekten dolayı memnunuz.”

Comtrans ve Autotrans, 2000 yılından beri Rusya’da pazar lideri konumuna yükseldi. Eylül 2013’te Comtrans 447 katılımcı ve 25 bin’den fazla ziyaretçi ile gerçekleşti. Autotrans 2014 ise 160 katılımcı ve 4.873 ziyaretçi ile gerçekleşti. bir sonraki Comtrans etkinliği 8-12 Eylül 2015 tarihleri arasında İnternational Exhibiton Center Crocus Expo, Moskova’da gerçekleşecek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin