Mercedes-Benz Sprinter 10+1 Minibüs Türkiye Turuna Çıkıyor

Mercedes-Benz Türk, Yeni Sprinter 10+1 Minibüs’ünü Türkiye’nin 13 farklı bölgesinde müşterileriyle buluşturuyor.

Mercedes-Benz Türk, 15 Şubat – 03 Mart 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin farklı bölgelerini ziyaret ederek dar sokaklardaki yüksek manevra kabiliyeti, bagaj hacmi, otomatik açılıp kapanabilen sürgülü kapısı, gruplar için ideal koltuk kapasitesi ve şehirlerarası seyahat etmek isteyen turistlerin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığı Sprinter 10+1 Minibüs’ü kullanıcılara yakından tanıtmaya hazırlanıyor.
Mercedes-Benz Sprinter 10+1 Minibüs Roadshow’u kapsamında Türkiye’de turizmin önemli merkezlerinden Nevşehir, Kapadokya, Kayseri bölgeleri 16 – 18 Şubat tarihleri arasındaAntalya, Burdur, Isparta 19 – 21 Şubat tarihleri arasında, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman bölgeleri 23 – 25 Şubat aralığında, Çeşme, Kuşadası ve Foça bölgeleri ise 26 Şubat ve 02 – 03 Mart tarihlerinde olmak üzere toplam 13 farklı bölge ziyaret edilecek.

Mercedes-Benz Sprinter 10+1 Sprinter Minibüs liderliğini pekiştirecek
Güvenlik, konfor, tasarım, yakıt tasarrufu, geniş ve güvenilir servis ağı ile en çok tercih edilen araçlardan Mercedes-Benz Sprinter 10+1 Minibüs, Mercedes-Benz Türk’ün müşteri odaklı stratejilerine paralel olarak başta turizm sektörü olmak üzere pazardaki lider konumunu güçlendirmeye hazır.

Benzer Konular

10+1 Sprinter Minibüs’ler standart ve lüks donanım seviyesi olarak 2 farklı seçenek ile satışa sunuluyor. Lüks paket kapsamında 5,8 inch ekran görüntülü Audio 15 radyo, kromajlı ön panjur, halojen sis farı, viraj aydınlatmalı bi-xenon farlar, far yıkama sistemi, hız sabitleyici, kilitlenir torpido gözü standart olarak sunuluyor.

Yenilenmiş araç, 100 cm3’e kadar çıkarılmış bagaj alanı ve 3 nokta emniyet kemerli, konforlu yolcu koltuklarıyla turizm taşımacılarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. 5,9 m3’lük boyuyla Sprinter 10+1 Minibüs, özellikle dar sokaklara sahip turizm bölgelerinde rahatlıkla kullanım alanı bulacak.

Çevreci ve ekonomik motor teknolojisi ile turizmin yıldızı Sprinter 10+1 Minibüs
Sprinter 10+1 Minibüs, yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi ve ECO start-stop fonksiyonuyla hem karbondioksit emisyonunu hem de yakıt tüketimini düşürürken 4 silindirli, 163 Bg (120 Kw) gücünde ve Euro 5 emisyonlarını sağlayan 316 CDI turbodizel motoruyla çevreyi korumaya devam ediyor. Kendi sınıfında sensörlü elektrikli kayar kapıya sahip tek fabrika çıkışlı araç olan Mercedes-Benz Sprinter’da, hassas sensörler sayesinde ufak bir dokunuşla dahi kapı geri açılabiliyor ve yaşanabilecek sıkışma kazaları önleniyor.

Kendi kategorisindeki en güvenli araç
Kategorisinde en güvenli araç olarak tanımlanan Sprinter’da 9. nesil “Elektronik Dengeleme Programı” (ESP) olan “ADAPTIVE ESP” ve rüzgar savrulma asistanı standart olarak sunuluyor. Değişken yük ağırlığını dikkate alarak aracın ağırlık noktasını hesaplayan bu sistem, araç güvenliğini büyük ölçüde arttırıyor. Araç aynı zamanda BAS fren destek sistemini, ASR anti patinaj sistemini, ABS anti blokaj sistemini ve EBV elektronik güç dağıtım fonksiyonlarını da sunmasıyla güvenlik standartlarını bir üst seviyeye taşırken tüm standart güvenlik donanımları ile kategorisinde en güvenli araç olarak tanımlanıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin