Maxion İnci Jant Grubu’na TAYSAD’dan Başarı Ödülü

Maxion İnci Jant Grubu, 2023 yılındaki ihracat performansı ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından TAYSAD Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye otomotiv tedarik sanayinin en yetkin kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) başarılı üyelerine verdiği, TAYSAD Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Maxion İnci Jant Grubu şirketlerinden Maxion İnci A.Ş., “İhracat Performansı” kategorisinde bir kez daha TAYSAD Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

2014 yılından bu yana ihracat performansıyla düzenli olarak ilk üçte yer alan Maxion İnci Jant Grubu, dünyanın en büyük jant üreticisi Brezilyalı Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion Jantaş ve Maxion İnci şirketlerinden oluşuyor.

Maxion İnci Jant Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Maxion İnci Jant Grubu olarak hem otomotiv tedarik sanayinin hem de ülke ekonomisinin lokomotif şirketleri arasında yer alıyoruz. Sadece Maxion İnci şirketimizin ihracat performansı ile dahi TAYSAD Başarı Ödülü’ne layık görülmek bizim için büyük bir mutluluk ve gurur. Grubumuz, yıllık 13 milyon jant üretim kapasitesi, 1.800’den fazla çalışanı ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 5 fabrikası ile 5 kıtada 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Güçlü ihracatımız ile ülkemizin ekonomisini desteklemeye ve nice başarılara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin