MASFED, Bakan Soylu’yu ziyaret etti

MASFED Başkanı Aydın Erkoç, Genel Sekreter Niyazi Berktaş, Başkan Yardımcısı Mahmut Ulucan ile Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un da bulunduğu ziyarette İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye Noterler Birliği tarafından yürütülecek olan Araç Tescil Sistemi (ARTES) projesi hakkında bilgiler verdi.

“ARTES Projesi ile verimlilik artacak”

31 Ocak 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle araçların satış, devir ve tescil hizmetleri Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Türkiye Noterler Birliği’ne (TNB) devredildi. Konuyla ilgili detaylı bilgi veren Bakan Soylu, bu uygulamayla verimliliği artırarak vatandaşa katkı sağlamayı amaçladıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Bizler hayata geçirdiğimiz projeler ile çağa ayak uydurmak ve vatandaşa katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu düzenleme ile daha önce trafik tescil birimlerinde yapılmakta olan yeni kayıt araç tescili, belge yenileme, plaka değişikliği işlemleri, araç üzerinde yapılan teknik değişikliklere dair tadilatlar, kurumlardan gelen hak mahrumiyeti ekleme ve çıkarma işlemleri gibi hizmetler artık noterlikler tarafından sağlanacak. Vatandaş, ARTES Projesi ile daha kolaylıkla işlemlerini tamamlayacak.  Herhangi bir noterde işlemlerini tek bir noktada ve daha uygun fiyatla gerçekleştirebilecek.”

 “Sektörde yaşanan sorunların teker teker çözümlenmesi memnuniyet verici”

 

Projeyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Aydın Erkoç, sektördeki sorunların teker teker çözülmesinin sevindirici olduğunu söyleyerek MASFED, Başkent Otomobilciler Derneği (BOD), Otonomi ve sektör temsilcileri olarak teşekkürlerini ifade etti. Tüm çalışmaların vatandaşın hizmetlere daha kolay ulaşması için yapıldığına işaret eden Erkoç, “ARTES projesi ile vatandaş boşa zaman harcamayacak. 117 lira olan trafik belgesi ve 14,5 lira posta ücretinin kaldırılmasıyla da 131,5 liralık bir tutar vatandaşımızın cebinde kalacak, toplam 15 lirayla işlem gerçekleştirilecek. Son yıllarda trafikteki araç sayısının artması ile Emniyet yetkililerimizin bu konuda fazla mesai harcamasının da önüne geçecek bu projenin TNB tarafından yürütülmesi vatandaş için de büyük avantaj sağlayacaktır. Umuyoruz ki yakın zamanda sektörümüze düzen ve disiplin sağlayacak olan 2. El’deki düzenlemeler de hayata geçecektir. Bu çalışmalar için hükümetimize sonsuz teşekkürlerimi sunar her zaman destekçisi olduğumuzu belirtmek isteriz ’’ diye konuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap