Maserati Tercihini Continental’den Yana Kullandı

Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental, araç üreticileri tarafından tercih edilmeye devam ediyor. İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin Quattroporte modelinden sonra yeni Ghibli modeli de artık fabrikadan ContiSportContact 5 ile çıkacak.

Audi, BMW, Land Rover, Mercedes, Porsche ve Volkswagen’den sonra İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati de orijinal ekipman için Continental’i tercih etti. Üstün yol tutuşu ve frenleme performansını, yakıt tasarrufu ile birleştirerek düşük yuvarlanma direnci sunan ContiSportContact 5 lastikleri Maserati’nin Ghibli modeli için 18 ile 21 inç arasında değişen jantlarda 8 farklı ebatta üretilecek.

Güçlü yol tutuşu ile sürücüye direksiyon hakimiyeti sunması için ön ve arka akslara özel farklı ebatlarda üretilecek lastiklerin, yanak kısımlarında diğer Premium spor otomobillerinden ayrılması için “MGT” işareti yer alacak. Ghibli’nin başlangıç versiyonlarında 235/50 R 1897 Y ebatlarında, daha güçlü versiyonları için 19, 20 ve 21 inç ebatlarında kullanılacak olan lastikler 320 km/ s maksimum hız değerine sahip.

Farklı versiyonlarında maksimum 301 Kw (410 bg) motor gücüne sahip otomobilin, ön akslarında 245/35 ZR 21 96 Y XL ve arka akslarında 285/30 ZR 21 100 Y XL ebatlarındaki ContiSportContact 5 lastikleri ile Maserati sahipleri güvenli ve keyifli sürüşün tadını çıkarabilecek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin