Mardin’de Kamu Çalışanlarına Trafik Güvenliği Eğitimleri Verdi

Doğuş Otomotiv’in “Trafik Hayattır” kurumsal sorumluluk platformu kapsamında, Mardin’de kamu kurumları temsilcilerine yönelik düzenlenen eğitimde, katılımcılara trafik güvenliği ve defansif sürüş konularında bilgiler verildi.

Doğuş Otomotiv, trafik güvenliği bilincinin ve trafikte saygı anlayışının toplumun tüm kesimlerinde yerleşmesi amacıyla çalışmalarını kesintisiz devam ettiriyor. Mardin’de geçen yıl Trafik Hayattır “Hayatı Öğreniyorum” projesi kapsamında 46 okuldan 160 öğretmene yönelik düzenlenen eğitimlerinden ardından, bu yıl da Mardin’deki kamu kurumları temsilcilerine trafik güvenliği eğitim verildi. Hilton Garden Inn’de gerçekleştirilen ve 25 kamu kurumundan 75 temsilcinin katıldığı trafik güvenliği eğitimlerinin açılış törenine, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, İl Protokol Üyeleri de katılım gösterdi.

Hedef trafik güvenliği konusunda farkındalık kazandırmak
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Mardin Valiliği koordinasyonunda düzenlenen eğitimde açılış konuşmasını yapan Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu, Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv olarak toplumsal sorumluluk alanları içinde trafik güvenliğinin öncelikli yer tuttuğunu söyledi. “Trafikte saygı kültürünü geliştirmek amacıyla yürüttüğümüz Trafik Hayattır! projesi ile toplumun tüm kesimlerine yönelik bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerine devam etmekteyiz. Bu kapsamda 2012-2014 yıllarında Mardin’de trafik güvenliğiyle ilgili ilkokullardan üniversitelere kadar birçok önemli proje gerçekleştirdik. Geçmiş yıllarda Mardin’de yürüttüğümüz önemli trafik güvenliği projelerimize bir yenisini daha eklemekten memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. Bebekoğlu, “Trafik Güvenliği’ ve ’Defansif Sürüş’ konularında eğitimlerin yer aldığı ‘Trafik Güvenliği Bilinçlendirme Toplantısı’ sayesinde katılımcılara trafik güvenliği konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Mardin’in, köklü geçmişiyle ülkemizde hoşgörü konusunda öncü ve örnek bir kent olduğunu söyleyen Bebekoğlu, “Dileriz trafikte hoşgörü ve saygı kavramı da Mardin’in simgelerinden biri olur” diye konuştu.

Trafik Hayattır trafik güvenliği uzmanları tarafından verilen ve tam gün süren eğitimlerde kamu kurumlarından katılımcılara, trafik güvenliği, defansif sürüş, risk analizi, araç içi güvenlik sistemleri, lastik kontrolü ve kör noktalar gibi bir çok konuda eğitim verildi. Toplantıda ayrıca Trafik Güvenliği Platformunu temsilen Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Araştırma Merkezi Müdür Vekili Fatih Vursavaş da dünyada ve ülkemizdeki trafik istatistikleri konusunda bir sunum da yaptı.

Mardin’de geçen yıl hedef kitle çocuklar ve gençler olmuştu
Doğuş Otomotiv’in Mardin’de geçen yıl Şubat ayında, Dünya Sağlık Örgütü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdiği Hayatı Öğreniyorum İlköğretim Trafik Güvenliği Eğitim Projesi vasıtasıyla ilköğretim öğretmenlerinin trafik güvenliği konusunda bilinçlenmesi, sonra da bu bilgileri öğrencilerine ve diğer öğretmenlere aktarmalarını amaçlanmıştı. Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilen eğitici eğitimlerinde emniyet kemeri, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve araç içi güvenlik başta olmak üzere trafik güvenliği ile ilgili birçok konuda bilgi verildi. Aynı gün Mardin Artuklu Üniversitesi’nde üniversite öğrencilerine yönelik de bir eğitim düzenlendi. Trafik Hayattır Güvenli sürüş uzmanlarının düzenlediği eğitimde, üniversite öğrencilerine emniyet kemeri, hava yastıkları, araç içi güvenlik sistemi, lastik kontrolü ve kör noktalar ile ilgili bilgiler verildi. Eğitimler ayrıca, üniversite alanına getirilen araçlarda pratik olarak da verildi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin