Leon Ailesinin Üçüncü Üyesi Leon ST Showroomlarda

Leon ailesinin üçüncü üyesi Leon ST, Türkiye’de satışa sunuldu. Genç ve sportif tasarımının yanı sıra sunduğu sürüş keyfiyle de öne çıkan Leon ST, 587 litreden 1.470 litreye kadar değişebilen bagaj kapasitesiyle bu sınıftaki iddiasını güçlendiriyor. Türkiye’de 1.6 TDI 105 HP DSG versiyonu ve Style donanım paketiyle satışa sunulan Leon ST, 71 bin TL’den başlayan fiyatlarla alınabiliyor.

Yeni SEAT Leon ST, etkileyici sportif karakteri ve sıra dışı düzeyde kullanışlılığı bir arada sunabileceğini kanıtlıyor. En ince ayrıntısına kadar etkileyici derecede çok yönlülük ve işlevsellik sunan Leon ST, işçilik ve üst seviye kalitedeki malzemeleriyle öne çıkıyor. Leon ST’nin 587 litre olan bagaj kapasitesi, arka koltuk arkalıkları yatırıldığında 1470 litreye yükseliyor ve oldukça geniş bir taşıma alanı sağlıyor.

Sportif karakteri ve günlük kullanımdaki kolaylığı bir arada sunan özellikleriyle sınıfında son derece iddialı olan Leon ST, Türkiye’de 105 HP’lik 1.6 TDI DSG motor seçeneği ve Style donanım paketiyle 71 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı.

Leon serisinin büyük beğeni toplayan tasarım dili, Leon ST ile daha da vurgulu bir hale getirildi. Leon ST’de enerji ve canlılığı simgeleyen keskin çizgiler ve hassas köşeler öne çıkıyor. Yan cam yüzeylerinin arkaya doğru uzanması, opsiyonel panoramik cam tavanla birlikte geniş mekân hissini vurguluyor.

27 santimetre uzatılmış olan arka bölüm cömert bir yük alanı sağlarken, açılı arka cam, kibarca yuvarlatılmış tavan çizgileri otomobilin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Leon ST’nin zarafeti, opsiyonel olarak sunulan Full LED farlar ve LED arka farlar ile daha da güçleniyor. Etkileyici tasarımının yanı sıra LED farlar, yolu 5.300 Kelvin renk sıcaklığıyla aydınlatmak gibi bir dizi farklı yararı da beraberinde getiriyor. Bu seviye, gün ışığına çok yakın olduğundan gözleri de fazla yormuyor. Otomobilin ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlan Full LED farlar, daha az enerji kullanıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin