LEGO GROUP’tan Yeni Yarış Arabaları

BMW, McLaren Racing & Senna Brand ve Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team iş birliğiyle LEGO Group tarafından hayata geçirilen yeni LEGO® Technic™, LEGO Icons ve LEGO Speed Champions setleri, 1 Mart itibarıyla yarış ve araba tutkunları ile buluşuyor. LEGO City temasına eklenen iki yeni araç ile birlikte tüm setler, ailelere keyifli anlar geçirmeleri için heyecan dolu bir yapım deneyimi sunuyor

LEGO, yeni araç setleri ile sektörün en ikonik araçlarından bazılarını LEGO yapım parçaları ile yeniden tasarlayarak hem hayranlarının yarış tutkusuna ortak olmayı hem de aileler için birlikte eğlenebilecekleri heyecanlı bir oyun deneyimi yaratmayı hedefliyor.

LEGO

McLaren Racing ve BMW iş birliğiyle hayata geçirilen LEGO Speed Champions, Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team iş birliğiyle tüketiciye sunulan iki araç ve LEGO City temasında bulunan iki yarış aracının yanı sıra, McLaren ve the Senna markası iş ortaklığı ile tasarlanan bir LEGO Icons aracı, 1 Mart itibarıyla LEGO tutkunları için yepyeni deneyimlere kapıları aralayacak.

LEGO

LEGO ICONS, tüm zamanların en başarılı F1 araçlarından biri olan 1988 McLaren MP4/4’ü LEGO yapım parçaları ile yeniden tasarladı. McLaren Racing ve Senna Brand iş birliğiyle hayata geçen LEGO ICONS McLaren MP4/4 & Ayrton Senna, çok keskin detaylara ve gerçekçi fonksiyonlara sahip. Bu etkileyici set; çalışan bir direksiyon, çubuk süspansiyon, ayarlanabilir arka kanat, kaygan lastikler, aynalar, vites değiştirme ve detaylı turboşarjlı V6 motor gibi özelliklere ve hem araç hem de Ayrton Senna minifigür için bir standa da sahip.

LEGO

LEGO’nun yeni ürün yelpazesinde, aynı arabanın önerilen farklı yaşlar için iki farklı versiyonu dahi mevcut. Artık aileler, 18 yaş ve üzeri yetişkinler için LEGO Technic Mercedes-AMG F1 W14 E Performance; 7 yaş ve üzeri çocuklar için ise bu setin pull-back versiyonu ile harika bir yapım deneyimi yaşayabilecek. Yetişkinlere yönelik 1:8 ölçekli model, orijinal renk ve desen detaylarına, motor kapağını çıkarırken yakından keşfedilebilecek hareketli pistonlu fanlarla birlikte çalışan bir V6 motora, açılan bir kanada, bağımsız süspansiyona, çalışan direksiyona ve kaygan lastiklere sahip. Çocuklara yönelik pull-back versiyon hem otantik bir görünüm hem de aksiyon dolu bir oyun deneyimi sunuyor. Böylece çocuklar en sevdikleri yarış anlarını yeniden yaratıyor.

araba

Dokuz yaş ve üzeri çocuklar için LEGO Speed Champions 2023 McLaren Formula 1 Yarış Arabası, genç hayranlara siyah ve papaya tonunda orijinal renk ve desenleri deneyimleme fırsatı sunmanın yanı sıra, aracı inşa ederlerken gerçek hayattaki yarış arabasının ikonik tasarım detaylarını da keşfetme imkanı tanıyor. 2022 yılından bu yana LEGO Group’un portföyünde bulunan LEGO Technic McLaren Formula 1 Yarış Arabası, ailelerin birlikte eğlenceli bir yapım deneyimi paylaşmalarına olanak tanıyor.

LEGO Speed Champions BMW M4 GT3 & BMW M Hibrit V8 Yarış Arabaları seti, iki farklı model ve iki LEGO minifigür sürücüyü içeriyor. Bu aracın 9 yaş ve üzeri tutkunları, çift paket fırsatı ile her araçtan ayrı keyif alabilir ve yapım süreci bittikten sonra iki aracı birbirlerine karşı yarıştırabilir. Her bir yarış aracı, ikonik Alman otomobil üreticisinin tarzını ve yüksek performansını vurgulayan gerçek detaylarla dolu.

LEGO City, 4 yaş ve üzeri çocuklar için iki yeni yarış temalı set sunuyor. LEGO City Yeşil Yarış Arabası, sürücü ve fotoğrafçı içeren, sportif lastikler ve şık bir arka spoiler ile birlikte geliyor. Ayrıca LEGO City Yarış Arabası ve Taşıma Kamyonu, düşük süspansiyon ve genişletilmiş çamurluklarla şık bir ‘slammed-wide’ tasarıma sahip bir yarış arabası içeriyor, bu sayede optimum yönetim ve çekiş sağlıyor. Taşıma kamyonu ise yükleme rampası ve iki minifigür sürücü ile birlikte geliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin