LASSA V1’in Kazananı Can Tolon Oldu

Lassa V1 Challenge 2014 sezonunun altıncı ve son yarışı Adana’da 16 Kasım Pazar günü muhteşem bir organizasyon ile gerçekleşti. Geçen senenin şampiyonu ve otomobil sporlarının parlayan ismi İzmirli Can Tolon, bir kez daha altın kupaya uzanan isim oldu . Böylelikle 4 senedir düzenlenen V1 Challenge şampiyonasında 2 şampiyonluk Can Tolon’un olmuş oldu.

VOLKICAR Final Yarışına Seyirci Akını

Adana Büyük Şehir Belediyesi ve Adana Genç İş Adamları Derneği AGİAD’ın desteklediği organizasyon Uğur Mumcu İstasyon Meydanı’nda düzenlendi. Yerli yarış otomobili VOLKICAR’ın yarışına Adanalılar büyük ilgi gösterdi. Şehir içlerinde yapılan organizasyonlarla otomobil sporlarını halkla buluşturan VOLKICAR yarış otomobili, Adana’da da çok sevildi. Volkan Işık’ın iki teker şovu ile coşan Adanalılar, 2012’de V1 Challenge’da yarışan pilotları Ege Baş’ın VOLKICAR gösterisini alkışlar eşliğinde izlediler.

Can Tolon’u Durdurmak İmkansız

Lassa V1 Challenge mücadelesi günün erken saatlerinde başladı. Adana’da güzel bir havada yapılan yarış öncesi, antrenman ve sıralama turları gerçekleşti. Sıralama sonuçlarına göre gruplar halinde piste çıkan pilotlardan kendi grubunu kazanan isim, bir üst tura yükseldi. Özel oluşturulan parkurda araçları ile donat yaparak handikap turu atma zorunluluğu pilotları zorlarken seyredenlere keyif verdi. Final yarışına ilk sırada başlayan Can Tolon 8 yarışlık tur boyunca lider giderken Koray Muratoğlu starttan sonraki ilk virajda spin atarak dördüncülüğe geriledi. Burak Çukurova’nın rahat bir ikincilik kazandığı yarışta podyumun son basamağında 16 yaşındaki genç pilot Toprak Candan vardı. Yarış sonunda Can Tolon 6.000 TL, Burak Çukurova 4.000 TL ve Toprak Candan 2.000TL kazandı. Can Tolon geçen seneden sonra bu sezon da şampiyonluğunu ilan etti.

VOLKICAR’ın Başarılı Pilotları Ödüllerini Aldı

Lassa V1 Challenge’da, kadın pilotlar ve 40 yaş üstü pilotlar da ödüllendirildi. Kadın pilotlarda yarışın birincisi Çiğdem Bayülgen olurken, ikincisi Didem Kargın, üçüncüsü Oya Eren oldu. Didem Kargın bu sene de kadın pilotlar şampiyonluğunu kazandı. 40 yaş üstü pilotların kategorisi Master Cup’da ise birincilik Özgür Gür’ün olurken ikinci Ali İhsan Arslan, üçüncü ise Burak Türkkan oldu. Master Cup’ın şampiyonu Özgür Gür oldu.

Şampiyona Klasmanı Belli Oldu

Lassa V1 Challenge Adana yarışı sonunda şampiyona klasmanı belli oldu. Tarih Yazıcı pilotu İzmirli Can Tolon 2014 sezonunu birinci sırada tamamlarken ISS pilotu Burak Çukurova ise ikinci oldu. Üçüncülük ise MANN-FILTER pilotu Koray Muratoğlu’nun oldu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin