Kondasörün En Büyük Düşmanı: Yol Tuzu

Uzun süren kış, yollara serpilmiş daha çok tuz ve daha fazla zarar görmüş havalandırma kondansörü anlamına geliyor. Easy Fit, kondansörünüzü rahatça değiştirebileceğiniz tamir setini kullanımınıza sunuyor.

Soğutucunun düşük kaynama noktasına bağlı olarak, kondansör daima aracın sürüş yönündeki ilk eşanjördür, dolayısıyla soğuk hava akımı eşanjöre beslenir. Bu da yeterli yoğunlaştırılmış ya da likit soğutucuyu daha sonra kullanılmak üzere evoporatörde absorbe eder.

Yoldaki tuz kondansörde korozyona neden olur. Havalandırma açıldığında artan basınç kondansörün sızma yapmasına neden olur çünkü kondansör soğutucu özelliğini kaybeder ve istenen soğutma etkisi sağlanamaz. Tek çözüm kondansörü değiştirmektir.

Bu süreci basitleştirmek için NRF Easy Fit ürün serisini geliştirdi. Bu komple montaj seti, ürünü ve gerekli montaj serisini bir pakette bulundurarak, doğru ve etkin montaja olanak sağlar. Radyatör kapağı, hortum kelepçeleri, O halkaları, kapama tapaları ve adaptör Easy Fit paketlerimizde bulabileceğiniz montaj ürünleri için bazı örneklerdir. Easy Fit ile NRF’den alışkın olduğunuz montaj setinin ve kalitesinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Easy Fit atölyenizde zaman tasarrufu sağlar ve sonucunda memnun müşteriye sahip olacağınız doğru montajla teknik nitelikteki kusur bildirimlerini önler. NRF Easy Fit için şu uygulamaları sunar; su soğutucusu, kompresörler, kondansatörler, kurutucu, evaporatörler.

Mobil klima açısından, sızdırmazlık için doğru O-ring kullanmak büyük önem taşır. Kondansör için uygun O-ringler Easy Kit’e eklendi. Bu yeni O-ring’lerin PAG yağıyla yeterli miktarda yağlanmış olması da önem taşır. Yükleme sırasında O-ring’lerin zarar görmesini engeller ki bu bağlantının sızdırma yapmamasını sağlar. Easy Fit yükleme esnasında zaman kazandırır ve teknik problemleri engeller.

Bu konularıda İnceleyebilirsin