Knorr-Bremse iTEBS X®’in yeni neslini piyasaya sürüyor

Knorr-Bremse, son teknoloji iTEBS X sisteminin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Treyler hava süspansiyon sisteminde önemli ürün yenilikleri (POM & CSM Treyler fren ve şasi kontrol sistemi çok akıllı, modüler tasarıma sahiptir.

Knorr-Bremse, akıllı, elektronik treyler frenleme sisteminin en yeni nesli olan yeni iTEBS X sisteminin seri teslimatlarının başarıyla başladığını duyurdu. iTEBS X sistemi önümüzdeki birkaç ay içinde aşamalı olarak piyasaya sürülecek. Yeni elektronik fren sisteminin alıcıları arasında dünyanın önde gelen treyler üreticileri yer alıyor.

Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticari Araç Sistemleri bölümünden sorumlu Bernd Spies şu açıklamayı yapıyor: “Knorr-Bremse, treylerler için elektronik fren sistemleri geliştirme konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir. Şimdi de bu uzun başarı geçmişini akıllı iTEBS X sistemimizi piyasaya sürerek devam ettiriyoruz.

 “Önceki nesilleri karakterize eden tüm olumlu özellikleri koruyor”

23En yeni nesil, sunulan işlev yelpazesini daha da geliştiriyor ve park ve manevra valfi ve havalı süspansiyon dahil olmak üzere ayrı fren sistemi bileşenlerinin bağlantısını basitleştiriyor. iTEBS X sistemi, elektronik kontrol ünitesi, sensör teknolojisi ve pnömatik fren kontrol ünitesinin yanı sıra ABS ve yüke bağlı frenleme gibi frenleme işlevlerini tek ve kompakt bir düzenekte bir araya getirirken, her zaman olduğu gibi en üst kalitede, ultra güvenilir bir ürün olarak kalmaya devam ediyor. Ve elbette en yeni TEBS nesli, fabrikada kurulum ve bakımı kolaylaştıran yüksek verimli pnömatik bağlantı tasarımının yanı sıra sınıfının en iyisi olan çekici ve treyler fren kontrol işlevlerinin uyumlaştırılması gibi önceki nesilleri zaten karakterize eden tüm olumlu özellikleri koruyor.”

Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Wimmer ise şunları ekliyor: “Knorr-Bremse iTEBS X sisteminin farklı dahili işlevsellik seviyelerine sahip üç versiyonunu sunuyor, çünkü tüm araçlar mümkün olan her işleve ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine müşteriler, sistemin modüler tasarımının birçok olumlu avantaja sahip olduğunu ve bunun sonucunda bireysel ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş bir maliyet-fayda oranı elde ettiklerini görecekler. iTEBS X ECO modeli, maliyete duyarlı hacimli pazar için mükemmel bir çözümdür. iTEBS X PLUS modeli ise daha da fazla elektronik ve pnömatik konektöre sahiptir. iTEBS X LAC versiyonu, treyler tesisatını basitleştirmek ve sistem maliyetlerinden tasarruf etmek için dahili bir kaldırma aksı valfine sahip olarak bunu bir üst seviyeye taşıyor.”

iTEBS X sistemi tüm yaygın treyler ve yarı römork tiplerine monte edilebilir ve akla gelebilecek her türlü uygulama için kullanılabilir. iTEBS X modülatörü için Knorr-Bremse, son derece popüler HDSCS konnektör sistemini kullanırken, daha önce tek bir konnektör üzerinden kontrol edilen işlevleri birden fazla bağlantı noktası ve sokete dağıtan modüler, takılabilir bir tasarım sunuyor. Bu, araç üreticilerine işlevleri seçerken daha da fazla esneklik sağlar, çünkü bunları daha hassas bir şekilde ancak minimum kablolama farklarıyla atayabilirler.

Knorr-Bremse

Havalı süspansiyon kontrol sisteminin yeni modüler tasarımı (POM & CSM)

Knorr-Bremse, yeni iTEBS X sisteminin bir parçası olarak park ve manevra valfini de yeniden tasarladı. Kaldırma/indirme kumandası yeni “POM” park ve manevra valfine entegre edilerek montaj alanından tasarruf sağlandı ve kullanıcı arayüzü daha uyumlu hale getirildi. Aynı zamanda POM, park freninin devreye alınması ve bırakılması için denenmiş ve test edilmiş iki düğmeli tasarımı esas olarak koruyor. Havalı süspansiyonun kaldırma/indirme işlevini kontrol etmek için, kaldırma ve/veya indirme sırasında belirli konumlara kilitlenebilen varyantlara sahip bir kol kullanılır.

Bir başka yeni özellik olan Şasi Süspansiyon Modülü (CSM) ile birlikte POM, geleneksel havalı süspansiyon ile de kullanılabilir; Knorr-Bremse’nin elektropnömatik havalı süspansiyon için kanıtlanmış iLvl sistemi ile zaten uyumludur.

CSM ayrıca treylerdeki geleneksel ve elektropnömatik iLvl havalı süspansiyon arasındaki hortum tesisatını da uyumlu hale getirir. Bu ek uyumlaştırma, araç düzenlerinin tasarlanmasını çok daha kolay hale getirir ve üretim sürecini kolaylaştırır. Tahliye valfinin park ve manevra valfinden iTEBS X modülatörüne taşınması hortum tesisatının basitleştirilmesine yardımcı olur. iTEBS X sistemi, ikinci bir sürüş yüksekliğinin kullanıcı dostu bir şekilde uygulanması gibi iLvl havalı süspansiyonla ilişkili çok çeşitli avantajları da destekler.

Atölyeler için akıllı bir servis konseptinin yanı sıra, en yeni nesil iTEBS X ürünleri, yeni siber güvenlik gereksinimlerini dikkate alırken geleceğe dönük bir teşhis stratejisini destekleyen yeni, bulut tabanlı bir yapılandırma platformu içerir. Son olarak, yeni Knorr-Bremse iTEBS X sistemini benimseyen araç üreticileri, römorklar için yaklaşan yasal gerekliliklere de uyumlu kalacaklarından emin olabilirler.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin