Kış Bakımı İçin Doğru Tercih Auto King!

 Türkiye’nin en yaygın oto bakım - onarım ve mekanik bakım markası Auto King, kış aylarına girmeden önce zorlu hava koşullarında araçların doğru bakımla sürüş konforunun artırılması için etkili çözümler sunuyor.

 Kış Bakımı İçin Doğru Tercih Auto King!

 Kış Bakımı İçin Doğru Tercih Auto King!

 

 Yağışlı ve soğuk hava koşullarında, özellikle eksi derecelerde oluşan buzlanma gibi sebeplerden dolayı kış aylarında araç kullanırken daha dikkatli olmak gerekiyor. Fakat dikkatli araç kullanmanın ve trafik kurallarına uymanın yanı sıra güvenliğiniz için çok önemli olan bir unsur daha var; aracınızı kışa hazırlamak. Auto King Servislerden ve Lojistikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Şanlı, aracı kışa hazırlamak için yapılması gerekenleri sıraladı.

 Kış bakımının araç sağlığı için önemini vurgulayan Bülent Şanlı, ”Biz nasıl yaz ve kışa göre kıyafetlerimizi ayarlıyorsak, mevsim geçişlerinde araçların da lastiklerinin değiştirilmesi gerekiyor. Kendi sağlığımız için kıyafet seçerken, araçlarımızın sağlığı için mevsim lastiklerini taktırmamız ve mevsim bakımlarını yaptırmamız gerekiyor” dedi. Araçları kış mevsimine hazırlamak için atılacak adımları sıralayan Şanlı, zorlu hava koşullarında daha başarılı yol tutuşu sağlayarak güvenli yolculuk yapmanızı sağlayan kış lastiklerinin ilk önceliğiniz olması gerektiğini söylüyor.

”Kış Bakımında Akünüzü ve Motorunuzu Mutlaka Kontrol Ettirin”

 Düşük hava sıcaklıklarının en çok etkilediği yerlerin akü ve motor olduğunu belirten Bülent Şanlı, ”Kış bakımında akünün su seviyesini kontrol etmek, akü kutup başlarını temizletmek, şarj sorunu ile karşılaşmamak adına dinamo şarj sistemini ve elektrot seviyesini kontrol ettirmek gerekir. Motor yağı seviyesini ölçmek, ihtiyaç halinde motor yağını uygun yerlerde değiştirmek de aracı kışa hazırlamak için yapmanız gerekenler arasında” şeklinde konuştu.

 Kış Bakımı İçin Doğru Tercih Auto King!

”Aracı Kışa Hazırlamak İçin Periyodik Bakımı Mutlaka Yapılmış Olmalı”

Doğru yapılmış periyodik bakımlar sayesinde aracın performansının artması ve daha düşük yakıt tüketimi sağlanmasının önemine değinen Şanlı, ”Bakımlı bir araç sayesinde araçla güven içinde yolculuk yapmak, aracın ve motorun hizmet ömrünün artması demektir. Bunun dışında hava filtreleri temizlenmeli, hidrolik yağ ve motor yağı kontrol edilerek yeni yağ koyulmuş olmalı, cam ve silecek suyu muhakkak kontrol edilmeli. Aracı kışa hazırlamak için periyodik bakımı mutlaka yapılmış olmalı” diyor.

 Radyatör Suyunun Donması İle Motorun Zarar Görmesini Engellemek İçin Antifriz Kullanımı Şart

 Bülent Şanlı, soğuk hava şartlarında radyatör suyunun donması ile motorun zarar görmesini engellemek için antifriz kullanımının şart olduğunu vurguladı. Şanlı, ”-5C° -10C°-20C° dayanıklı ve motor suyunun donmasını engelleyici doğru antifrizle yapılan bakımlar kışı rahat geçirmenin yanı sıra aracınızın ömrünü de uzatır. Bunun dışında güvenli bir sürüş için silecekleri kontrol ettirmeyi de ihmal etmemek gerekiyor. Yağışlı havalarda görüş açınızın net olabilmesi için sileceklerinizde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek, gerekirse silecekleri ya da silecek lastiklerini değiştirmek önemli. ” dedi.

 Auto King İle Doğru ve Profesyonel Araç Bakımı

 Araçlarda mevsim bakımlarının ‘doğru’ bir şekilde yapılması gerektiğini çok kez vurgulayan Bülent Şanlı doğru bakımın açıklamasını, ”TSE bizden; bir mekanik bakım için teknisyenimizin mutlaka ustalık ve yeterlilik belgesine sahip olması garantisini istiyor. Auto King olarak tüm bakım-onarım sürecimizde alanında uzman çalışanlarımızda ve TSE belgemizle hizmet veriyoruz” şeklinde anlattı.

 Kış Bakımı İçin Doğru Tercih Auto King!

Bu konularıda İnceleyebilirsin