KIA Interbrand’in En İyi Küresel Markalar Listesinde 5 Basamak Yükseldi

Interbrand tarafından yayınlanan 2016 raporuna göre KIA, geçen yıla oranla beş sıra yükselerek, dünyanın en değerli 69. markası haline geldi. Interbrand’in ‘En İyi 100 Küresel Marka” listesine göre, geçen seneye oranla 7 kat yükselen KIA’nın küresel marka değeri son bir yılda %12 büyüyerek, 5.7 milyar dolardan, 6.3 milyar dolara ulaştı.

Bu büyüme, KIA’nın 2006 yılından bu yana gelecekteki büyümesinde ana stratejisi olarak benimsediği, “Tasarım Temelli Yönetim Sistemini”nin başarılı uygulamasının bir sonucu olarak gerçekleşti. 2006 yılından bu yana kaydedilen 7 katlık  (%603) artış ise bu stretejinin en iyi göstergesi olarak dikkat çekti.

KIA Motors yaptığı açıklamada: “Pek çok bölgede, otomotiv sektöründe ekonomik belirsizlik ve durağanlık yaşanıyor. Bu ekonomik belirsizlik ve durağanlığa rağmen, KIA’nın marka değerinde yaşanan bu olumlu artış, marka gücümüzü tutarlı ve sürekli olarak artırmak için şirket çapında ortaya koyduğumuz yoğun çabaların net bir yansımasıdır. Bu sonuç, tüketicilerin gözünde en çok beğenilen otomotiv markası olma misyonumuzu sürdürme konusunda bizi daha da motive ediyor,” dedi.

Interbrand’in Marka Değerleme Küresel Direktörü Mike Rocha ise; “KIA’nın son yıllarda marka değerinde görülen etkileyici büyümenin nedeni olarak, KIA markasının tüketicisi ile arasında güçlenen bağın etkili olduğunu söyledi. KIA’nın ürün yelpazesinde beğenilen tasarım ve özelliklere karşı güçlenen tüketici bağının ve markanın imajını geliştirmeye odaklı, dünya çapında iletişim faaliyetlerine katılmasının bu alanda başarı sağladığını belirtti.

 

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin