Kentpar Otomotiv, IFS ile Daha da Büyüyecek

Modern üretim teknikleri ve sürekliliği sağlayacak Ar-Ge merkezi ile ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkartmayı hedefleyen Kentpar Otomotiv; büyüme ve OEM pazarına girme sürecinde kendini geliştirecek ve otomotiv sektörü için kapsamlı bir çözüm sağlayacak IFS ile yol alacak.

Üretiminin yüzde 97’sini dünya pazarına ulaştıran Kentpar Otomotiv’de IFS ERP Proje Yönetimi ve kurulum süreçleri IFS Türkiye Çözüm Ortaklarından Egeria Yazılım tarafından yönetiliyor.

Kentpar Otomotiv Fabrika Müdürü Mehmet Selek IFS Applications seçim süreçlerine ve ERP Projelerine yönelik olarak şunları söyledi. “IFS’in otomotiv sektöründe çok fazla başarı hikâyesine imza atmış olması ve referanslarının güçlü olması bu anlamda bizi IFS’e daha da yakınlaştırdı. Referans müşterilerle yaptığımız görüşmelerde IFS’in otomotiv yedek parça sektöründeki başarısı bizi oldukça etkiledi. Ayrıca IFS’in sunmuş olduğu üretim yönetimi ve üretim planlama özelliklerinin diğer yazılımlardan daha üstün olması ve özellikle sonlu kapasite planlama konusundaki çözümlerinin diğer yabancı ve yerli yazılımlarda göremediğimiz düzeyde iyi olması IFS’i seçmemizdeki en önemli nedenlerdendi. Bununla birlikte IFS’in web tabanlı olması ve ekranların kullanımının kolay olması nedeni ile anahtar kullanıcıların da sevgisini kazanan bir yazılım oldu” dedi.

Konya 4.Organize Sanayi içerisinde yer alan yeni fabrika binası ile OEM firmalarına hizmet vermeye hazırlanan Kentpar Otomotiv, IFS ERP Projesi ile dünya ile rekabet edebilir bir firma olarak dünyaya hizmet etmek, kontrol edilebilir ve verimli süreçler ve tam izlenebilir bir yapı kurmayı hedefliyor.

IFS Otomotiv Çözümü dünyaca kabul görmüş GALIA Sertifikasına sahip ve uçtan uca tam kapsamlı bir çözüm sunuyor. IFS’in gerek dünyada BMW, Volvo, Toyota Lanka, SSAB; Isuzu; Scania, Tokai Rubber Industries gibi ve gerekse Türkiye’de Teknorot, SIO Otomotiv, SKT, Feka, Pakkens, Maysan Mando, Canel Otomotiv, FSS, NSK Group, Şahin Motor Yatakları, Mes Makina gibi pek çok referansı bulunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin