Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu’nda Yerini Aldı

ATO Kongre Merkezi’nde  21 – 23 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenen 5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne 3M, trafik güvenlik ürünleri ile yönlendirme levhaları sponsoru oldu. Etkinlikteki standında yol güvenliği alanındaki inovatif ürün ve çözümlerini sergileyen 3M, katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Sempozyum ile trafik güvenliğinin bilimsel bir platformda, bütün paydaşların katılımıyla çok yönlü olarak analiz edilmesi ile bilimsel öneri ve değerlendirmeler ışığında çözüm önerileri geliştirilmesini hedeflendi. Etkinlik, karayolu trafiğinde meydana gelen çarpışmalar sonucunda gerçekleşen ölüm ve yaralanmalar ile bunların sosyal ve ekonomik maliyetinin yanı sıra bütün yönleriyle trafik sorununun ele alınmasını sağladı.

Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne 3M, Trafik Güvenlik Ürünleri ile Yönlendirme Levhaları Sponsoru oldu ve etkinlikte bir stant açarak reflektif folyolar, geçici (bakım-onarım) yol işaretleme malzemeleri, yatay yol işaretlemeleri ve araç işaretlemeleri gibi yol güvenliği ürün ve çözümlerini sergiledi. Sempozyumda sergilenen ürünler arasında öne çıkanlar, trafik levhalarında kullanılan ve en yüksek reflektif değere sahip 3M Diamond Grade DG3 4090 Serisi Tip 11 Reflektif Film ve 6,5 ton ve üzeri kamyon ve tırlarda yan şeritlerde yer alan 3M 983 Serisi Araç İşaretleme Reflektif Film ile 957S Serisi Kesikli Araç İşaretleme Reflektif Film oldu.

3M Türkiye Emniyet, Güvenlik ve Koruma Ürünleri Ülke Direktörü Bahar Öztan Pakkan, “Yol güvenliği, yarattığı sosyal ve ekonomik yük nedeniyle, 3M olarak bizim öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Yol güvenliği ürün ve çözümleri, kazaları önleyip hayat kurtarmak, güvenliği artırmak, araçların görünürlüğünü sağlamak,  kazaları azaltıp ticari verimliliği artırmak ve tamir-bakım masraflarını azaltmak gibi işlevlere sahip. Ancak yol güvenliği konusunda gereken bilinç düzeyine henüz ulaşıldığını söylemek mümkün değil.  Araçlarda reflektif kullanımını artırmak ve sahte reflektif ürünlerle ilgili kamuoyunda bilinç yaratmak adına bir projeye başladık. Proje ile geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap