Iveco 2014’ün İlk Büyük Tesis Açılışını Yaptı

Ticari araç markası Iveco, yeni açılan yetkili satıcısı ve servisi Üstün-İş ile ticari araç satışlarında Türkiye’nin önde gelen illerinden Gaziantep’te bayi ağını güçlendirmeye devam ediyor.

30 yıldır Gaziantep’de başarılı bir şekilde faaliyet gösteren ve 2014 yılında Iveco ile yetkili satış ve satış sonrası anlaşması imzalayan Üstün-İş Otomotiv 16 Nisan 2014 tarihinde düzenlenen bir tören ile resmen hizmete başladı. Törende Iveco Araç Genel Müdürü Maurizio Manera, günün anısına Mehmet Zengin’e bir plaket takdim etti. Açılış törenine çok sayıda üst düzey kamu yetkilisi de katıldı.

Düzenlenen açılış töreninde konuşma yapan Iveco Araç Yönetim Kurulu Başkanı Maurizio Manera: “Bu yıl yeniden yapılanma çalışmalarımız çerçevesinde Üstün-İş’in gördüğünüz yeni, modern tesisini hizmete sunuyoruz. Üstün-İş ile başladığımız iş birliğimizden son derece memnunuz. Amacımız hem ürün hem hizmet anlamında tüm gücümüz ile müşteriye daha yakın olmaktır” dedi.

Manera sözlerine şöyle devam etti; “Mehmet Zengin ve ailesine bu modern tesis ile Iveco’ya olan inancını gösterdiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca her yeni açılan, yenilenen tesis o bölgenin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Gaziantep’te daha güçlü olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gaziantep ticari araç satışlarında Türkiye’nin 7. en büyük şehri olup büyük öneme sahiptir”

Üstün-İş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zengin ise konuşmasında Iveco’nun güçlü geleceğine inandıklarını ve yeni tesislerinde sadece satış değil aynı zamanda satış sonrası ve 2.elde de hizmet veriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mehmet Zengin sözlerine şöyle devam etti: “Şirketimiz 4.200 metrekare açık alanı, 2.100 metrekare kapalı alanıyla toplam 6.300 metrekare alanda satış servis yedek parça hizmeti vermektedir. İkinci el araç satış hizmeti 2.200 metrekarelik ayrı bir alanda verilmektedir. Müşterilerimize satış ve satış sonrasında ihtiyacı olan her türlü yardımı hızla değişen teknolojilerden de anında istifade ederek sunmaya çalışmaktayız. Mekanik alanımız aynı anda 15 araca hizmet vermek için müsaittir. Servis bölümümüzde toplam 35 personelimiz, satış ve 2.el satış bölümünde toplam 12 personel ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için ilkelerimiz doğrultusunda çaba sarf ediyoruz. Çalışan sayımızı kısa zamanda 60 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Iveco Araç Türkiye çapında 28 satış ve 49 satış sonrası noktası ile hizmet vermekte. Çok geniş bir ürün gamına sahip olan Iveco; hafif ticari araç segmentinde Daily, orta kamyon segmentinde Eurocargo, ağır vasıta segmentinde Stralis ve Trakker ile hizmet veriyor. Iveco orta kamyon segmentinde hali hazırda yüzde 25 pazar payı ile Avrupa’da pazar lideri konumunda. Iveco 2013 yılında Türkiye’de 3.5 ton ve üstü ticarı araç pazarında yüzde 7,4 pazar payı ile üçüncü sıraya yükseldi.

CNH Endüstriel şirketinin bir parçası olan Iveco hafif, orta ve ağır ticarî araçları, off-road kamyonları, şehir içi ve şehirlerarası otobüs ve de itfaiye ya da off-road görevler gibi özel durumlar için savunma ve sivil koruma araçlarını tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. Iveco’nun dünya çapında 26.000’den fazla çalışanı; Avrupa, Asya, Afrika, Okyanusya ve Latin Amerika’da 11’den fazla ülkede en son teknolojileri barındıran araçların üretildiği üretim tesisleri, 160 ülkede, her bir Iveco aracının garantisi ve teknik desteği için 5.000 satış ve servis noktası bulunuyor.

 

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin